YAZARLAR

Hakan Cerrahoğlu

Hakan Cerrahoğlu

FutbolplusHC@gmail.com @HakanCerrahoglu rss Eklenme Tarihi: 09 Ekim 2018 09:34 - Güncelleme: 09 Ekim 2018 09:37

Schindler'in listesi

Can alıcı gecelerden biriydi..
Büyük bir hocanın zorluklar karşısında bir stratejisi olmalıydı.O da Cocu'da yoktu. Takımda kazanma arzusu, mücadele vardı, 4 net gol pozisyonu vardı ama gol yoktu.
Becerinin arandığı yerde kuvvet işe yaramıyordu. Yapmakta ısrar edilen şey, yapma yeteneğinin geliştirilmesi ile mümkündü. Kazanmak için hazırlanma da, yetersiz bakiye Cocu ile yeterli değildi.

Oyuna baktığımızda;
Fenerbahçe, pozisyon ve oyun olarak iyiydi ancak oyunu yeterince kanatlara yayamadı. Topu kenarlara taşıyan etkili orta yapan kaliteli ayakları yoktu. Takım, hızlı oynarken telaşlıydı.Tek kişiyle yapılan presler, çok kişiyle yapılmalıydı. Slimani'nin orta sahaya kadar gelip, top alması yanlıştı. Aldığı topları kaptırdı, takımı gereksiz geriye koşturdu. Ayağına aldığı her topa erken vedasıyla, bize Raj Kapoor'un Avare filmini anımsattı. Reyes eşittir hayal kırıklığıydı. Takımın yürekli adamı, oyunu dikine oynayan Eljif Elmas'tı.

Başakşehir'e gelince; Abdullah Avcı'nın takımı, pas takımıydı. İyi oynadı. Beraberlik havasında değildi. Gol pozisyonları da yakaladı, atamadı. Bir puana razı oldu.

Sonuç olarak;

Sebeplerin oluşturduğu sonuçların sorumlusu Philip Cocu'ydu. O şimdi eve dönüş yolculuğunda.. Özlenen hayaller, goller, galibiyetler şu an için askıda..
Gerçek zaferler için çözümler, kimin kalıp - kimin gideceği, Schindler'in Listesinde..
PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Schindler'in listesi yazısına yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU YAZIYA YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

İNTERNET SPOR MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro