Dursun Özbek Kimdir?

Dursun Aydın Özbek (d. 1950, Giresun), İş adamı, Galatasaray Spor Kulübü başkanı. Giresun'un Şebinkarahisar ilçesinde doğan Dursun Özbek, Galatasaray Lisesi ve İstanbul Teknik Üniversitesi Makina Mühendisliği Bölümü'nden mezun oldu. İTÜ Makine Mühendisliği’nde okurken, İTÜ Spor Kulübü’nde hem üniversite takımında, hem de Amatör 1. Küme’de futbol oynadı. İTÜ Spor Kulübü’nde Futboldan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi ve Başkan Yardımcısı olarak 8 sene görev yaptı. 1974 yılında otomotiv sektörüyle iş hayatına atıldı. Özbek, 1988...

Dursun Özbek

Dursun Aydın Özbek (d. 1950, Giresun), İş adamı, Galatasaray Spor Kulübü başkanı.

Giresun'un Şebinkarahisar ilçesinde doğan Dursun Özbek, Galatasaray Lisesi ve İstanbul Teknik Üniversitesi Makina Mühendisliği Bölümü'nden mezun oldu.

İTÜ Makine Mühendisliği’nde okurken, İTÜ Spor Kulübü’nde hem üniversite takımında, hem de Amatör 1. Küme’de futbol oynadı. İTÜ Spor Kulübü’nde Futboldan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi ve Başkan Yardımcısı olarak 8 sene görev yaptı.

1974 yılında otomotiv sektörüyle iş hayatına atıldı. Özbek, 1988 yılından beri turizm sektöründe Nippon ve Point Hotel zincirleriyle İstanbul'da; Kimeros ve Mabiche otelleriyle Antalya'da hem yatırımcı, hem de işletmeci olarak faaliyet göstermekte.

Fransızca ve İngilizce bilen Özbek, evli ve iki çocuk babası.

TREND HABERLER