Luis Neto Kimdir?

Tam Adı: Luís Carlos Novo Neto Doğum Tarihi: 26 Mayıs 1988 1988 tarihinde Portekiz'in Varzim şehrinde doğan Luis Neto, profesyonel kariyerine 2006 yılında Varzim kulübünde başladı.  Daha sonra sırasıyla Nacional ve Siena'da forma giyen Neto, İtalya'da gösterdiği performansla Rusya'nın flaş ekibi Zenit'in dikkatini çekti ve 2013 yılında 6.5 milyon euro karşılığında Zenit'e geldi. Fenerbahçe'nin eski futbolcusu Bruno Alves'le yakın bir dostluğu bulunan Neto, akıcı bir şekilde Rusça konuşabiliyor. 29 yaşındaki futbolcunun Türkiye'de adaptasyon sorunu yaşaması beklenmiyor. Nasıl bir futbolcu? 1.87 boyuyla hava toplarına hakim olan...

Luis Neto

Tam Adı: Luís Carlos Novo Neto

Doğum Tarihi: 26 Mayıs 1988

1988 tarihinde Portekiz'in Varzim şehrinde doğan Luis Neto, profesyonel kariyerine 2006 yılında Varzim kulübünde başladı. 

Daha sonra sırasıyla Nacional ve Siena'da forma giyen Neto, İtalya'da gösterdiği performansla Rusya'nın flaş ekibi Zenit'in dikkatini çekti ve 2013 yılında 6.5 milyon euro karşılığında Zenit'e geldi.

Fenerbahçe'nin eski futbolcusu Bruno Alves'le yakın bir dostluğu bulunan Neto, akıcı bir şekilde Rusça konuşabiliyor. 29 yaşındaki futbolcunun Türkiye'de adaptasyon sorunu yaşaması beklenmiyor.

Nasıl bir futbolcu?

1.87 boyuyla hava toplarına hakim olan Neto, aynı zamanda topu oyuna çok hızlı sokabiliyor.

Sağ ayaklı sağ merkez stoper. Ters ayağı hiç olmadığı için sol stoperde zorlanıyor. Kademeleri fena değil ancak zaman zaman basit hatalarla takımına gol yedirdiği de oluyor. 

Ne yaptı?

İlk kez 2013 yılında milli olan Neto, Portekiz formasıyla 11 maça çıktı. 

Yetiştiği Varzim kulübünden sonra sırasıyla, Nacional, Siena'da oynayan Portekizli stoper 6.5 milyon euro bonservis bedeliyle 2013 yılında Zenit'e transfer oldu. 

2013 yılından beri Zenit forması giyen Neto, çıktığı 77 maçta sadece 1 gol atabildi. 

TREND HABERLER