Uefa

Trabzonspor CAS'a başvuru yaptı

Trabzonspor CAS'a başvuru yaptı Trabzonspor, Avrupa'dan 1 yıl men edilmesinin ardından Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi'ne (CAS) resmi başvuruyu yaptı.

UEFA Başkanı Ceferin'den EURO 2020 iddiası

UEFA 2020 ile ilgili büyük iddia! UEFA Başkanı Aleksander Ceferin, futbolun normale döneceği konusunda iddialı konuştu. Ceferin önümüzdeki seneye ertelenen EURO 2020'nin seyircili oynanacağını düşünerek, "1 milyon dolara bahse girerim, bu konuda oldukça umutluyum" ifadelerini kullandı.

UEFA Başkanı Ceferin'den ligleri tescilleyenlere kötü haber

Ligleri tescil edenlere kötü haber! Futbolun geleceğiyle ilgili açıklamalarda bulunan UEFA Başkanı Alexander Ceferin ligleri tescil edenlerin Avrupa kupalarında ön eleme oynayacaklarını dile getirdi.

UEFA'dan flaş Şampiyonlar Ligi kararı!

UEFA'dan flaş karar! Şampiyonlar Ligi... UEFA, Şampiyonlar Ligi'nin kalan maçlarının Ağustos ayında oynanması konusunda kulüplere bilgilendirme yaptı.

UEFA ülke puanına en çok katkı yapan takımlar!

UEFA ülke puanına en çok katkı yapan takımlar! Gelecek sezon Avrupa Kupalarına katılım için son 5 yıl hatta son 10 yılda ülke puanına katkı kriterinden yararlanılabilir" sözleri üzerine ülke puanı katkılarını araştırdık. İşte son 5 sezon ve son 10 sezonda en çok ülke puanı katkısı yapan takımlar...

Ali Koç UEFA sorununu çözdü! Futbolcularla hesabı kapattı

Ali Koç hesabı kapattı UEFA sorunu çözüldü Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, UEFA ile arasında olan ödeme sorununu sözdü. Ali Koç, sarı lacivertli futbolcuların geçen sezon ve bu sezondan olan 130 milyon TL'ye yakın olan alacaklarını ödedi. Böylece UEFA'ya borçsuzluk kağıdı verilmesi sorunu da çözülmüş oldu.

UEFA’dan sonra FIFA’dan da kulüplere destek

FIFA'dan kulüplere müjde! UEFA’nın aldığı karar neticesinde futbol kulüplerine maddi destek sağlanacağı geçtiğimiz günlerde duyurulmuştu. Kulüplere bir müjde de FIFA’dan geldi. FIFA üye olan 211 ülke federasyonuna toplam 150 milyon dolar maddi destek sağlayacağını açıkladı.