eposta yazdır zoom+ zoom-

Dev derbinin gözlemci raporu hakem için ne diyor?

Dev derbinin gözlemci raporu hakem için ne diyor?

Derbinin gözlemcisi Hamza Işın, Ali Palabıyık'ın sadece Cenk'in penaltı pozisyonunda hata yaptığını söyledi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 26-09-2017 13:20 - Güncelleme: 26-09-2017 13:20

Gözlemci Hamza Işın'ın derbinin olay hakemi Ali Palabıyık hakkındaki raporu merak konusu olmuştu. Ve raporun ayrıntıları ortaya çıktı.

Hamza Işın'ın raporunda Palabıyık hakkında kamuoyunda tartışıldığı kadar olumsuz ifadeler bulunmuyor. Işın, derbiyi raporda 'çok zor maç' olarak tarif etti. Ali Palabıyık'ın kontrolü kaybetmediğini ve özellikle kartlarında tutarlı davrandığını yazdı.

İşte pozisyon pozisyon derbi...

TÜM KIRMIZI KARTLAR DOĞRU

Hamza Işın'a göre 18. dakikada Medel-Janssen mücadelesinde çalınan penaltı, 41'de Quaresma'nın ikinci sarıdan atılması, 45. dakikada Neto'ya gösterilen kırmızı kart, 85. dakikada Atiba'nın elle oynamasına çalınan penaltı ve kendisinin atılması ile 88. dakikada İsmail Köybaşı'na gösterilen kırmızı kart kesinlikle doğru kararlardı.

Ali Palabıyık

TEK HATASI CENK'İN PENALTI POZİSYONU

Şenol Güneş'in oyundan neden atıldığını ve Oğuzhan'ın maç bitimi gördüğü ikinci sarı kartın sebebini de maç bitimi yine hakemlerden öğrenen Hamza Işın, Ali Palabıyık'ı tek bir pozisyonda hatalı buldu.

Bu da Hasan Ali'nin Cenk'e yaptığı harekette penaltı kararı vermemesi... Negredo'nun iptal edilen golünde ise hatalının yan hakem Cem Satman olduğu vurgulandı.

MAKSİMUM 2 HAFTA DİNLENDİRİLECEK

Sonuç olarak Ali Palabıyık'a 7.9 not verildi. Bunun anlamı, maksimum 2 hafta dinlenme.

Ancak MHK Başkanı Yusuf Namoğlu yakın çevresine, böylesi zorlu bir maçta kritik kararlar vermek zorunda kalan Palabıyık'ın Cenk'in penaltı pozisyonu dışında kabul edilebilir yönetim sergilediğini söylediği öğrenildi.

Bu nedenle Ali Palabıyık'ın kızağa çekilmeme ihtimali olduğu kaydedildi.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Dev derbinin gözlemci raporu hakem için ne diyor? haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR4 YORUM
  • A.L. 26 Eylül 2017 16:21 NORMAL BU MAÇ İÇİN.. NİYE DİNLENSİN Kİ...

    CEVAP YAZ 0 1

İNTERNET SPOR MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro