Cenk Tosun'dan genç futbolculara tavsiye

Devre arası Beşiktaş'tan Everton'a transfer olan Cenk Tosun, İngiltere'deki yaşamına dair BBC Türkçe'ye röportaj verdi. Cenk, alışma sürecini anlatırken, genç oyunculara da Avrupa'ya transfer olmaları konusunda tavsiyelerde bulundu.

"AVRUPA'DA GİTTİĞİNİZ ÜLKENİN KÜLTÜRÜNE ALIŞIN": A Milli Takım'daki genç futbolcularla sık sık konuştuğunu ifade eden Cenk Tosun, "Milli Takım'dan genç arkadaşlarımla konuşuyorum, Avrupa'ya gidin diyorum, kimse Türklüğe laf etmiyor, biz vatanımızı çok seviyoruz, ülkemizi çok seviyoruz ama Türk gibi yaşamayacaksın yurtdışına gittiğinde. Cengiz'e de hep onu söylüyorum, sosyalleş diyorum, kendine ev tut, arkadaşların gelecek gidecek sana, dilini de öğren, orada yaşayan insanlar gibi yaşa. Arkadaşlarınla dışarıda vakit geçir, oraya gidip Türk gibi yaşamaya devam edersen farklı kültürlere alışamıyorsun." ifadelerini kullandı.

  • Futbol 08 Nisan 2018 15:55
  • SİTENE EKLE
  • PAYLAŞ fb tw gp

YORUM YAZIN Cenk Tosun'dan genç futbolculara tavsiye videosuna yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU VİDEOYA YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

İNTERNET SPOR MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro