Garry Rodrigues Kimdir?

Tam Adı: Garry Mendes Rodrigues Doğum Tarihi: 27 Kasım 1990 1990'da Rotterdam'da dünyaya gelen Rodrigues, futbol hayatına Twente ve Sparta Rotterdam'da başladıktan sonra 2004'te Feyenoord altyapısına transfer oldu. 2010'da Xerxes DZB ile Hollanda'da profesyonel kariyerine başlayan 26 yaşındaki futbolcu, Rostocker, Boshuizen, Ado den Haag ve Dordrecht ekiplerinin tamamında 1 sezon forma giydi. Şubat 2013'te Levski Sofia'ya transfer olan Rodrigues, orada da bir sezonun ardından İsanyol ekibi Elche'nin yolunu tuttu. Elche'de forma şansı bulamsına rağmen başarılı olamayan kanat oyuncusu, soluğu Selanik'te aldı. Rodrigues, Ağustos 2015'ten beri Paok forması giyiyor. Öte...

Garry Rodrigues

Tam Adı: Garry Mendes Rodrigues

Doğum Tarihi: 27 Kasım 1990

1990'da Rotterdam'da dünyaya gelen Rodrigues, futbol hayatına Twente ve Sparta Rotterdam'da başladıktan sonra 2004'te Feyenoord altyapısına transfer oldu.

2010'da Xerxes DZB ile Hollanda'da profesyonel kariyerine başlayan 26 yaşındaki futbolcu, Rostocker, Boshuizen, Ado den Haag ve Dordrecht ekiplerinin tamamında 1 sezon forma giydi.

Şubat 2013'te Levski Sofia'ya transfer olan Rodrigues, orada da bir sezonun ardından İsanyol ekibi Elche'nin yolunu tuttu. Elche'de forma şansı bulamsına rağmen başarılı olamayan kanat oyuncusu, soluğu Selanik'te aldı. Rodrigues, Ağustos 2015'ten beri Paok forması giyiyor.

Öte yandan Rodrigues, Hollanda doğumlu olmasına rağmen Yeşil Burun Adaları'nın milli formasını tercih etti ve bugüne kadar çıktığı 12 milli maçta 2 gol kaydetti.

NASIL BİR OYUNCU?

Genellikle sol kanatta görev yapan Rodrigues, gerektiğinde sağ kanat ve santrfor mevkilerinde de forma giyebilir.

26 yaşındaki oyuncu, hızı ve top hakimiyetiyle öne çıkan bir profile sahip.

NE YAPTI?

Garry Rodrigues, 2015-2016 sezonunu 36 maç ve 7 golle tamamladı. Çıkışını devam ettiren Rodrigues, bir sonraki sezon çıktığı 20 maçta 6 gol-3 asistlik performansıyla takımına katkı sağladı.

En başarılı sezonunu 2013-14 sezonunun ilk yarısında Levski Sofia formasıyla geçiren kanat oyuncusu, 22 maçta oynayıp 11 gol-9 asistle takımını taşıdı.

Rodrigues, Rotterdam'da büyüdüğü mahallede şu anda Liverpool'da bulunan Georginio Wijnaldum ve Sporting'de oynayan Luc Castaignos'la beraber futbola ilk adımlarını atmıştı.

TREND HABERLER