eposta yazdır zoom+ zoom-

Ünal Aysal'dan F.Bahçe'ye gönderme

Ünal Aysal'dan F.Bahçe'ye gönderme

Galatasaray Başkanı Ünal Aysal, NTV Spor'da Fuat Akdağ ve Mehmet Demirkol'un sorularını yanıtladı.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 16-05-2012 13:07 - Güncelleme: 13-10-2015 17:56
Galatasaray Başkanı Ünal Aysal, NTV Spor'a konuk oldu. Spor Servisi'ne Fuat Akdağ ve Mehmet Demirkol'un sorularını yanıtlayan Aysal çarpıcı açıklamalar yaptı.

 

TFF'Yİ DEVİRME PLANLARI
Ünal Aysal, Yıldırım Demirören başkanlığındaki Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu'nun seçimde önce verilen sözleri tutmadığını söylerek, genel kurul için çalıştıklarını vurguladı. "Seçiminden önce bize 'Yurtışına çıkma hedefinizi etkileyecek bir şey yapmayacağız" dediler. Mesela Sadri Şener'e de kupa sözü vermişler." diyen Aysal, TFF'nin aldığı kararlarla UEFA'nın 3-4 büyük kriterini yerle bir ettiğini savundu. UEFA'nın bu kararları kabul etmesinin mümkün olmadığını dile getiren Galatasaray Başkanı, "Şu ana kadar bizden kimse UEFA ile görüşmedi. Ama gerekirse görüşürüz" dedi.

 

TRANSFER HEDEFLERİ
Transfer konusundaki soruları da yanıtlayan Ünal Aysal, isim vermekten kaçındı. Ellerinde kabarık bir liste olmadığını, nokta atış hedeflediklerini vurgulayan Aysal, Avrupa'da başarılı olacak bir kadro kurmayı hedeflediklerini belirtti.

 

KUPA TÖRENİ
Şampiyonluk kupasını 3 saat gecikmeli ve karanlıkta almalarını da değerlendiren Aysal, İstanbul Valisi'ni eleştirdi: "Vali çıkıp 'Ben aciz kaldım, kupayı burada vermek halkın yararına değildir' diye açıklama yapsaydı, biz de sabaha kadar bekler sonra giderdik. Kupayı da postayla yollarlardı"

 

FENERBAHÇE VE AZİZ YILDIRIM
3 Temmuz sürecinden kendilerinin de çok etkilendiğini ifade eden Galatasaray Başkanı Aysal, "Biz Fenerbahçe hakkında konuşmadık. Sadece TFF'yi eleştirdik. Ama Sayın Aziz Yıldırım mahkemedeki savunmasında Galatasaray ile ilgili konuştu" dedi. Aysal, Aziz Yıldırım ile 3 Temmuz'dan önce 1 kez görüştüğünü ve kendisini sempatik bulduğunu da sözlerine ekledi.

 

İŞTE O AÇIKLAMALAR....
"TERİM VE TRANSFERLERİN DOĞRULUĞUNU ZAMANLA ANLADIM"
"Sıfırdan bir takım kurduk. Taşlar yavaş yavaş yerine oturuyor. Hoca seçimimizde ne kadar yerinde bir karar aldığımızın farkına zaman içinde vardım. Başlarda takım için bazı endişelerim vardı. Transferlerin doğruluğu hakkında karar verebilmek için zaman lazımdı. Ama takım hüvviyeti kazanıldıkça başarıya inanıyorsunuz. Oyuncular arasında birlik sağlanması, oyuncuların dostluk kardeşlik ilişkilerinin gelişmesi takımın başarısını sağlıyor.

 

""EN ÇOK ELMANDER'E HAYRANIM"
"Necati hariç yeni gelen oyuncuların hiçbirini tanımıyordum. Ama zamanla tanıdıkça en çok hayranlığımı kazanan Elmander oldu. Çünkü ben dürüst, disiplinli oyunculara büyük saygı duyarım. Tabii ki diğerlerine de saygım sevgim çok ama siz 'en' kelimesini kullandığınız için Elmander'i söyledim."

 

"GÖREVLER BİRBİRİNE KARIŞTIRILMAMALI"

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Ünal Aysal'dan F.Bahçe'ye gönderme haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR32 YORUM
  • 0 16 Mayıs 2012 20:25 şerefli dürüst yöneticilere sahip olduğumuz için çk mutluyum.küme düşelim ama şikeci olmayalım .. türkiyenin yüz karası fenerbahçe değildir fenerin şikeci yöneticileri ve onları masum göstermeye çalışan rıdvan ve benzeri eyyamcılardır.

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET SPOR MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro