eposta yazdır zoom+ zoom-

Futbol dünyasını yasa boğan haber

Futbol dünyasını yasa boğan haber

Honduras Milli Takımı oyuncularında Juan Carlos Garcia, henüz 29 yaşında hayatını kaybetti.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 09-01-2018 18:46 - Güncelleme: 09-01-2018 18:46

Son olarak İngiltere'nin Wigan takımında forma giyen Honduraslı Juan Carlos Garcia, lösemi hastalığı ile giriştiği savaşı kaybetti. Henüz 29 yaşında hayata gözlerini yuman Juan Carlos Garcia, futbol dünyasını yasa boğdu.

Son olarak İngiltere’de Wigan takımının formasını giyen Juan Carlos Garcia, lösemi hastalığı ile olan savaşı kaybetti. Wigan Kulübü, Peterborough ile bu hafta oynanacak maçta Juan Carlos Garcia için bir dakikalık saygı duruşunda bulunulacağını açıkladı.

Juan Carlos Garcia, 2015 yılında Tenerife takımında kiralık oynarken konulan lösemi teşhisi sonrası tedavilere başlamıştı. Yaklaşık 3 yıldır amansız hastalık ile mücadele eden Honduraslı futbolcu, yaşam savaşında galip gelemedi.

Juan Carlos Garcia

Wigan Kulübü, acı haberi resmi sosyal medya hesabından duyururken şu ifadeleri kullandı:

“Bu sabah kalbimizi parçalayan çok acı bir haber aldık. Eski futbolcumuz Juan Carlos Garcia’nın hayata gözlerini yumduğunu öğrendik. Bu trajik zamanda kalbimiz ailesinin ve arkadaşlarının yanında…”

Honduras Milli Takımı formasını 34 kez terleten Juan Carlos Garcia, 2014 Dünya Kupası’nda ülkesini temsil eden futbolcular arasındaydı.

BAŞKAN’DAN DUYGUSAL MESAJ: Wigan Başkanı David Sharpe, aldıkları haber nedeniyle çok üzgün olduklarını belirterek “Bu trajik ve son birkaç yıldır Juan Carlos Garcia’nın zor anlarında yanında olan ailesi ve arkadaşları için acı bir haber… Futbolcumuzun tedavisi için bütün desteğimizi vermemize rağmen Juan Carlos Garcia bu amansız hastalıktan kurtulmayı başaramadı. Henüz 29 yaşındaydı… Hayata gözlerini yummak için çok gençti… Tüm kalbimiz ailesi ve sevenleri ile birlikte” dedi.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Futbol dünyasını yasa boğan haber haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

İNTERNET SPOR MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro