eposta yazdır zoom+ zoom-

Çarşaf giymeyi reddetti Dünya Şampiyonluğunu kaybediyor

Çarşaf giymeyi reddetti Dünya Şampiyonluğunu kaybediyor

Ukraynalı satranç şampiyonu Anna Muzıçuk, Suudi Arabistan'da düzenlenecek turnuvaya, çarşaf giymeyeceğini gerekçe göstererek katılmama kararı aldı.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 29-12-2017 10:00 - Güncelleme: 29-12-2017 10:00

Ukraynalı satranç şampiyonu Anna Muzıçuk, kadın haklarının kısıtlandığı Suudi Arabistan'da düzenlenen turnuvaya katılmayacağını duyurdu.

Anna Muzıçuk, Facebook sayfasında yaptığı açıklamada, çarşaf giyerek ve sokaklarda erkek eşliğinde dolaşarak "başkalarının kurallarına göre oynama" niyetinde olmadığını kaydetti. Muzıçuk Arap ülkelerinde kadın haklarının kısıtlanmasıyla ilgili protestoyu dile getirdi. Muzıçuk bu protestosuyla iki dalda dünya şampiyonluğu unvanını kaybedebilir.

"ÇARŞAF GİYEREK DOLAŞMAK İSTEMİYORUM" : Satranç şampiyonu, "Tam bir yıl önce 2 unvan kazandım ve satranç dünyasının en mutlu insanıydım. Ama şimdi kendimi kötü hissediyorum. Kendi prensiplerimi savunma ve 5 gün sonra belki de bundan önceki 10 turnuvada kazandığımdan daha fazlasını kazanabileceğim yarışa katılmama niyetindeyim. Çarşaf giyerek ve sokaklarda erkek eşliğinde dolaşarak başkalarının kurallarına göre oynamak istemiyorum" diye yazdı.
 
Anna'nın kız kardeşi Mariya, bu yıl aynı gerekçeyle İran'daki turnuvaya katılmayı reddetmişti.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Çarşaf giymeyi reddetti Dünya Şampiyonluğunu kaybediyor haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR7 YORUM
  • MANTIĞA BAK-------------??? 29 Aralık 2017 12:11 İYİ YAPARSIN,YABANCIYA ZORLA ÇARŞAF GİYDİRMEK NE DEMEK,GÜNAHSA ONA GÜNAH,ZORLAMAK SEVAPMIYMIŞ.

    CEVAP YAZ 4 6

İNTERNET SPOR MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro