eposta yazdır zoom+ zoom-

Aziz Çankırı'dan Fikret Orman için şok sözler!

Aziz Çankırı'dan Fikret Orman için şok sözler!

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman hakkında, eski ortağı Aziz Çankırı şok sözler söyledi. Çankırı, başkan Orman'ın kendisini kazıkladığını ve kendisine olan borcunu vermediğini söyledi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 23-02-2018 09:20 - Güncelleme: 23-02-2018 09:20

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman ile ilgili çok çarpıcı bir detay ortaya çıktı. Siyah-beyazlı kulübün başkanı Orman’ın daha önceki ortağı pozisyonunda olan Aziz Çankırı, Fikret Orman ile davalık olduğunu açıkladı. Çankırı, Orman’ın yıllardır kendisine olan borcunu ödemediğini ve mali durumunun iyi olmasına karşın telefonlarına bile çıkmadığını dile getirdi. Aziz Çankırı, Fikret Orman hakkında şok ifadelerde bulundu.

İşte Fikret Orman’ın ortağı Aziz Çankırı'nın, gündemi sarsacak açıklamaları:

"FİKRET ORMAN KAZIK ATTI" : Aziz Çankırı, mahkemenin de 19 Mart 2018 tarihine gerçekleştirileceğini, kardeşi gibi sevdiği Fikret Orman’ın kendisine “kazık attığını” vurguladı. Çankırı, “Fikret Orman zor durumdaydı. Kendisiyle iş yaptık. Çok büyük kırgınlığım var. Sözünü tutmadı. Durumu iyi olmasına rağmen borcunu vermedi. Ama benim param onda kalmayacak. O parayı ondan alacağım” diye konuştu.

İŞTE AZİZ ÇANKIRI'NIN DİĞER SÖZLERi:

"KANUNİ, NAMUS BORCU DENİLEN BİR BORÇ" : Bizim bir dava sürecimiz var. Bu sürece çok fazla zarar vermek istemiyorum. Beşiktaş Eski Yöneticisi Ahmet Akpınar, davayı götürüyor. Fikret Orman ile şahsi bir sıkıntım yok. Sadece olan alacağımızı istiyoruz. Kanuni, namus borcu dediğimiz devlete ait olan vergi borcu. Bütün olay bu. Başka bir sıkıntımız yok.

"FİKRET ORMAN'DAN BU PARAYI İSTİYORUZ" : 2007’de şirketi devrettim. Asistanı Yasemin Bağıröz’e. 2007’ye kadarki borçları ödedik. 11 yıldır birlikte yaptığımız işe tekabül eden vergisini ödemedi. Çankırı İnşaat bu işi aldı. Vekaleten yap diye. Devlet Çankırı inşaatı tanıyor. Çankırı İnşaat bunu ödemezse ne olur? İhaleye girildiği zaman borcu yoktur belgesi istiyor. Çankırı İnşaat bu vergiyi ödüyor. Sonra da Fikret Orman’dan bu parayı istiyoruz. Onun işinden ötürü olan borç. Ödedim dedi ama aradan 11 yıl geçti. Baktım olacak gibi değil. Ben de kalktım dava açtım.

"FİKRET ORMAN'A BEN SAHİP ÇIKTIM" : Babası Fikret Orman’ı gönderdiği gün, geldim onu şirketime ortak ettim. Tabii ki zor durumdaydı. Yönetimden de benim arkadaşım oluyordu. Serdar Bilgili döneminden… Şimdi dayanamadım, “Fikret durumun nedir?” dedim. O da bana, ” Ağabey, babamla bozuştuk. Ayrıldık” dedi. İki tane iş aldım. Gel şu işlere sen ortak ol dedim kendisine. O da “Beni onure ettin ağabey. Sayende evime ekmek götürdüm” demişti. Bu kadar detay var. Vergi borcunu ödemedi ve biz bu noktaya kadar kadar geldik.

BORÇ NE KADAR? ÖDEMEK İSTEMİYOR MU? : Vergi borcunun rakamı 760 bin TL civarında. Dava öncesinde elbette kendisine ihtar çektim. Daha öncesinde de abimle uçakta görüştü, sayende evime ekmek götürdüm dediği için. Fikret Orman bu parayı ödemeyeceğim demedi ama aradan da 11 yıl geçti. En son baktım ödemeyecek. Parası da var biliyorum… Hukukumuz da var. İnsanlar 18 ay askerlik yaparlar arkadaşlarıyla kardeş gibi olurlar. Biz 2 yıl boyunca aynı yönetimde çalıştık, işsiz olduğu dönemde de destek verdim. Ama bu böyle değilmiş. Çok kırgınım.

"TELEFONLARA BİLE ÇIKMIYOR" : Fikret Orman’a ben çok alındım ve kızdım. 2 yıl falan, belki de 2 yıldan fazla oldu görüşmeyeli. Yanına gitmiştim orada konuştum. Abimin mesajlarını kısıtladı, telefonlarına bile çıkmıyor. Anlamıyorum. Beşiktaş başkanı olmasının avantajları var dezavantajları da var. Ben camiaya Beşiktaş başkanı şudur budur borcunu ödemiyor demiyorum o koltuğa benim de saygım var. Her şeyden önce benim arkadaşım, dostum dediğim, ekmeği paylaştığım bir insan.

Kendisine ve ortaklarına ayrı ayrı dava açtım. Ortaklardan birisi Fikret Orman'ın asistani Yasemin Bağıröz. Şirketin %50 sini ben ona devretmiştim. Fikret sağda solda şirket benim değil diyormuş. Ben şirketi 2007 yılında devrettim.

DAVA TARİHİ: 19.03 : Bu davayı yürüten Ahmet Bey bana bir şey demedi. İşin enteresanı dava 19 Mart tarihinde. Dava için belki gelecektir oraya. İflas konusunda erteleme falan kararı verilmedi. O günden bugüne çözümlenmemiş teminat mektupları var. Bunun masrafları var. Biz ORÇAN firmasını kurduk. ORÇAN diye bir firmamız var. Çok ilginç değişik şeyler var. ORÇAN firmasının ona olan borcu Çankırı’ya olan borcu. Çankırı vergisini ödemiş, ORÇAN bu işi yapmış borcunu ödemiş ondan ödenmemiş borcunu istiyor. Eninde sonunda ödeyecek. ORÇAN’ın son durumunu bilmiyorum. Ticaret odasında ismi olabilir. Faaliyet gösteriyorsa tabii.

"FİKRET ORMAN'IN YÜZÜME BAKACAK YÜZÜ YOK" : Fikret Bey, kardeşim saydığım ve iyilik yaptığım birisi. Ben Beşiktaş camiası içerisinde yaptığı yanlışları da söylerim. Ben rahmetli Süleyman ağabeyi de eleştirdim. “Yanlış yapıyorsun” dedim. 11 yıl benimle konuşmadı. Yıldırım Demirören’i de eleştirdim. Kulübü batıran odur. Fikret muhasebeyi iyi bilir. Olumlu da olumsuz da bilir. Karşı karşıya geldiğimizde yüzüme bakacak yüzü olduğunu düşünmüyorum.

"FİKRET ORMAN BANA KAZI ATTI" : Ahmet Akpınar benim tanıdığım en iyi avukatlardan birisidir, camiayı da biliyor. Hatta, “İnsanları karşına alma” dedim. O da, “Bu benim işim“ dedi. Ahmet Bey durumu bildiği için seçtim, yani özel bir nedeni yok. 2007’den beri gelen borç 760 bin civarı. Orman, kardeşim dediğim birisiydi. Onu başkanlığa çıkaran da benim. İlk kazığı bana attı, bir şey yapmadım. Önüne 2000 tane oy koydum. Yanına kulüpten etkin arkadaşları koydum. Fikret bana yanlış yaptı. 1 gün sonra vicdanı muhasebe yapamıyorum dedi. Pişman oldu.

"TAKSİTLE ÖDEYECEĞİM DESİN AMA ÖDESİN" : Bizim mağduriyetimiz ortada. Bütün olay vergisini ödememesi. Ben 750 bin TL civarındaki o parayı ona yedirmem. Ben bu parayı Fikret Orman’a güvenerek ödedim. Ödeyeceğine dair imza atsın, hiç önemli değil. 2 yılda ödesin, taksitle ödesin. Hukuki süreci olduğu için Ahmet Bey’in dışında 2-3 kişiye anlatmamışımdır. Ödeyeceğim deyip yıllardır ödemediği için dava açtım.

FİKRET ORMAN'IN ASİSTANI YASEMİN BAĞIRÖZ ORTAK : Kendisine ve ortaklarına ayrı ayrı dava açtım. Ortaklardan birisi Fikret Orman'ın asistani Yasemin Bağıröz. Şirketin %50 sini ben ona devretmiştim. Fikret sağda solda şirket benim değil diyormuş. Ben şirketi 2007 yılında devrettim.

"FİKRET ORMAN NASIL ZENGİN OLDUYSA OLDU" : Fikret Orman özünde kötü çocuk değil. “Veririm” derse vereceğini düşündüğüm bir adamdır. Ben ondan 11 yaş büyük adamım. “Ağabey, benim param yok ödeyemiyorum” demedi. Ben onun şimdi çift rakamlı milyon dolarlı paralara sahip olduğunu ve nasıl iyi durumda olduğunu biliyorum. Nasıl zengin olduysa oldu. Paran var, ver yahu. Taksitle de olsa öde yani.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Aziz Çankırı'dan Fikret Orman için şok sözler! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR0 YORUM
KİMDİR ?
Fikret Orman
FİKRET ORMAN KİMDİR?

Fikret Orman (d. 4 Kasım 1967, İstanbul), Türk inşaat mühendisi, iş adamı, Spor yöneticisi ve Beşiktaş Jimnastik Kulübü'nün 34. başkanıdır.  Hayatı1967 yılında İstanbul'da doğan Fikret Orman, orta öğrenimini I

DEVAMI »

İNTERNET SPOR MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro