eposta yazdır zoom+ zoom-

Ali Koç'a ilk şok Vitor Pereira'dan!

Ali Koç'a ilk şok Vitor Pereira'dan!

Sarı-lacivertli kulüpten olaylı bir şekilde ayrılan Vitor Pereira'dan kötü haber geldi. FIFA, Fenerbahçe'yi 1.9 milyon euro (10 milyon TL) tazminat ödemeye mahkum etti.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 06-06-2018 13:14 - Güncelleme: 06-06-2018 13:14

2016 yılında görevine son verilen ve yardımcılarıyla birlikte soluğu FIFA alarak Fenerbahçe Kulübü aleyhine yaklaşık 4.6 milyon euroluk dava açan Portekizli teknik adamın FIFA İhtilaf Çözüm Kurulu'ndaki dosyası sonunda tarafların sulh yoluna gitmesiyle karara bağlandı.

F.BAHÇE 1.9 MİLYON EURO TAZMİNAT ÖDEYECEK : Portekizli teknik adamın alacaklarının önemli bir kısmından feragat etmesiyle bir süredir taraflarla yazışan FIFA sarı-lacivertli kulübün Pereira ve yardımcılarına toplam 1.9 milyon euro ödeyeceğini Fenerbahçe yönetimine bildirdi.

Mazbatasını alarak kollarını sıvayan ve koltuğuna oturan başkan Ali Koç'un önüne gelen ilk fatura 2016 yılında yönetimin sözleşmesini tek taraflı fesh etiği Pereira faturası olmuş oldu.

Koç'un FIFA'dan gelen bu kararı hukuk departmanına ilettiği ve gerekle araştırmanın yapılmasını istediği belirtildi.

O ZAMAN NE OLMUŞTU? : Fenerbahçe Spor Kulübü, Vitor Pereira'nın sözleşme şartlarına uymadığını gerekçe göstererek Portekizli teknik adamdan tazminat talep etmişti.

Pereira ise Fenerbahçe'de çalıştığı dönemde tehdit edildiğini iddia ederek, "Sözleşmemiz olmasına rağmen benimle çalışmak istemediklerini söylediler. Biz de tercihimizin devam etmek yönünde olduğunu söyledik. Ancak o kadar büyük bir baskı kurdular ki, çekip gitmek zorunda kaldık. Görev alanlarımız kısıtlandı. Teknik direktörlük yetkilerim alındı ve psikolojik baskı uygulandı. Tedirgindik ve korktuk" ifadelerini kullanmıştı.

Fenerbahçe'de büyük operasyon altyapıdan başladı

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Ali Koç'a ilk şok Vitor Pereira'dan! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR8 YORUM
  • Ahmet İbrahim 06 Haziran 2018 16:38 Bazıları yazıyor, Ali de para çok versin. Beyler, insanlar bol keseden dağıttı diye zengin olmaz. Hesabını bilen insanlar zengin olabilir ve öyle kalır. Parayı yönetmek deliyi yönetmekten zordur. Ya insan parayı yönetir, ya da para insanı . Başkasının kesesinden harcamak kolay.

    CEVAP YAZ 1 2

İNTERNET SPOR MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro