eposta yazdır zoom+ zoom-

Ali Koç İsviçre'ye gidiyor! İşte hedefleri...

Ali Koç İsviçre'ye gidiyor! İşte hedefleri...

Fenerbahçe'de tarihi seçim sonrasında sarı-lacivertlilerin 37. başkanı olan Ali Koç kolları sıvadı! Sportif direktörlük konusu çözen ve Damien Comolli'yi İstanbul'a getiren Ali Koç, İsviçre'ye uçacak! İşte Ali Koç'un hedefleri...

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 07-06-2018 10:05 - Güncelleme: 07-06-2018 10:05

Fenerbahçe’nin yeni başkanı Ali Koç, göreve başlar başlamaz yoğun bir tempo içerisine girerken, öncelikli sorunlar arasında UEFA ile yapılan Finansal Fair-Play (FFP) anlaşması geliyor.

Gazete Habertürk'ten Ahmet Selim Kul'un haberine göre bu konuyla ilgili UEFA’yla toplantı yapmayı planlayan yönetim, şartların yumuşatılmasını isteyecek. Tarihi bir kongreyi geride bırakan Fenerbahçe’de Başkan Ali Koç ve yönetimini çok zorlu bir süreç beklerken, ilk icraat olarak dün Sarı-Lacivertliler’in yeni sportif direktörü Damien Comolli, istanbul’a getirildi. 7-8 Ağustos’ta oynanacak Şampiyonlar Ligi ön elemesi için kollar sıvanırken transfer çalışmaları da kısa sürede hızlanacak.

Fakat Fenerbahçe’nin UEFA ile Finansal Fair-Play çerçevesinde yaptığı anlaşmalar işleri çok daha zorlu hale getiriyor. Başkan Ali Koç ise FFP anlaşmasının şartlarını biraz olsun yumuşatmak adına İsviçre’ye giderek UEFA’yla toplantı yapmayı planlıyor.

UEFA’DAN HİBE İÇİN KOLAYLIK TALEBİ : Koç, Fenerbahçe’nin bir dernek olduğunu, 3 yılda bir seçim olduğunu ve kendilerinin yapacakları maddi katkının dışarıdan gelen yatırımcı ile aynı şey olmadığını UEFA’ya anlatacak ve bu yüzden kulübe yapacağı hibe için kolaylık isteyecek.

Buna karşılık Finansal Fair-Play anlaşmasının da gözden geçirilmesini talep edecek olan Fenerbahçe Yönetimi, yaptıkları şeyin futbolun ruhunu bozmak değil futbola katkı yapmak olduğunun altını çizecek.

EN ÖNEMLİ KONU BONSERVİS DENKLİĞİ : Denk bütçeyi sağlayacaklarının garantisini verecek olan Koç ve kurmayları özellikle kazanılan bonservis bedeli kadar harcama yapabilme kısıtlamasının kaldırılması için yoğun çaba gösterecek. Buradan bir sonuç alınacağına inanan Fenerbahçe Başkanı, bu şekilde takımı revize etme konusunda daha rahat hareket edebilmeyi hedefliyor. Anlaşma şartlarını yumuşatabilmeyi hedefleyen ali Koç, yoğun temposunda en çok bu konu başlığına önem veriyor.

Fenerbahçe'de Ali Koç neşteri! 11 isim yolcu...

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Ali Koç İsviçre'ye gidiyor! İşte hedefleri... haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR1 YORUM
  • Misafir 07 Haziran 2018 17:05 ADAMIN TEK DERDi HİBE YAPMAK !! BiLiYOR Ki HiBE YAPAMAZSA YILDIZ TRANSFERi HEBA OLACAK .UEFA HiBEYi KESiNLiKLE KARSI.

    CEVAP YAZ 0 0
KİMDİR ?
Ali Koç
ALİ KOÇ KİMDİR?

Ali Yıldırım Koç (d. 2 Nisan 1967, İstanbul), Türk iş adamı. Rahmi Koç'un en küçük oğludur. Londra'da Harrow School'dan mezun oldu. Rice Üniversitesi'nden diplomasını aldı. Harvard Üniversitesi'nde y&uum

DEVAMI »

İNTERNET SPOR MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro