SÜPER LİG

Türkiye Futbol Federasyonu'nda dev zirve

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek ve Fenerbahçe Asbaşkanı Şekip Mosturoğlu Riva'daki TFF tesislerinde biraraya geldi. .

Türkiye Futbol Federasyonu'nda dev zirve

Kulüpler Birliği Başkanı Dursun Özbek, Başkan Yardımcıları Şekip Mosturoğlu ve Ferudun Tankut, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören'le bir araya geldi.

Özbek yaptığı açıklamada toplantıda yabancı sınırlaması, Video Hakem Sistemi, altyapı ve Milli Takım konularının konuşulduğunu açıkladı.

Kulüpler Birliği Başkanı Dursun Özbek, Başkan Yardımcıları Şekip Mosturoğlu ve Ferudun Tankut, Riva'da Türkiye Futbol Federasyon Başkanı Yıldırım Demirören'le bir araya geldi.

Toplantı sonrası açıklama yapan Kulüpler Birliği Başkanı Dursun Özbek şöyle konuştu: "Toplantı gayet yapıcı geçti. Ana başlıklar; altyapı, yabancı sınırlaması, daha güçlü bir Milli Takım. Mutabakatımız oldu. Ortak çalışma yapacağız. Konulardan biri de Video Hakem Sistemiydi. Bununla ilgili çalışmalar ve hazırlıklar yapılıyor. Ortak bir çalışma içine gireceğiz.

Trabzonspor'da Ersun Yanal dönemi resmen kapandı!

"Kasım'da deneme çalışması yapılacak"

2 hafta sonra Kasım'da deneme çalışması yapılacak. Offline olarak hazırlık maçları yapılacak. Hazırlıkların bitirilmesinin ardından uygulamaya geçilecek. Federasyon çalışmalarını sürdürüyor. Bu çalışmaların neticelenmesi lazım. Kurullarla ilgili bir görüşme olmadı. Tribün olaylarına bağlı olarak yapılan çalışmalar da var. Cezaların kişilere verilmesi. Bu konuda talimat değişikliğine ihtiyaç var. Kulüpler Birliği ile Federasyon ortak çalışma içerisinde.
 
Bu arada Kulüpler Birliği Başkan Yardımcısı Şekip Mosturoğlu, "Federasyon Başkanı, 'Belli sayıda kriter tamamlanınca video hakem derhal başlayacak' dedi" açıklamasını yaptı.
 
Kulüpler Birliği Başkan Yardımcısı Ferudun Tankut ise "Video hakem, Ocak'ta lig için başlayabilir. Türkiye Kupası Finali'nde ise video hakemin olacağını bize söylediler" şeklinde konuştu.

Yorumlar
TREND HABERLER