MİLLİ TAKIM

Mircea Lucescu'dan Cengiz Ünder açıklaması

A Milli Takım Teknik Direktörü Mircea Lucescu basın toplantısı düzenledi. Lucescu, Cengiz Ünder'in antrenmanda sakatlandığını açıkladı.

Mircea Lucescu'dan Cengiz Ünder açıklaması

A Milli Takımının Antalya'da oynayacağı İrlanda Cumhuriyeti maçı öncesi Teknik Direktör Mircea Lucescu ve Okay Yokuşlu basın toplantısı düzenledi. Milli Takımın son durumu hakkında bilgi veren Lucescu Cengiz Ünder'in antrenmanda sakatlandığını açıkladı.

İşte satırbaşları;

Lucescu: "Oyuncu ekibimizin yarısından fazlası yurt dışında. Gelebilecek olan var, gelmeyen var. Dışarıda başka genç oyuncularımız da var. İnşallah onlar da bir gün Türk Milli takımında oynamaya karar verirler"

"Sürekli ekiplerinde oynayan Türk oyuncuları..." : "Kasım ayından beri görmedim. 50'den fazla maç seyrettim bu süreçte. Yani yabancı futbolcuların çok olması hala duruyor tabi. O yüzden kolay olmuyor tabi. Sürekli ekiplerinde oynayan Türk oyuncuları görebilmek kolay olmuyor doğal olarak. 6 oyuncu çağırıyoruz ama 17'si farklı kulüplerde oynuyor. Her oyuncu değişik kültürden geliyor."

"Cengiz antrenmanda bir sakatlık yaşadı" : "Ne yazık ki Emre Mor, bu kez bizimle beraber olamıyor. Kulüp doktorunun yolladığı bir rapor var. 38 derece ateşi vardı. Yazık tabii... Cengiz antrenmanda bir sakatlık yaşadı. Ama Okay, Çağlar gibi diğer genç futbolcular var elimizde."

"Herkes 10 numara oynamak istiyor" : "Herkes sistemden konuşuyor ama bizim sorunumuz farklı. Herkes 10 numara oynamak istiyor. Hakan, Emre, Yusuf, Oğuzhan herkes çok becerikli ve hepsi 10 numara oynamak istiyor. Sahanın başka yerlerinde de oynayabileceklerini gösterip, onları orada oynatmamız gerekir."

"Gattuso'nun gelmesiyle Hakan..." : ''Hakan Çalhanoğlu, sezon başında sahada dolaşıyordu ama Gattuso'nun gelmesiyle beraber oyun disiplini kazandı. Oyun disiplinini iyi yapmanız lazım.''

Okay Yokuşlu: ''Bu ekibe güveniyorum. Kaliteli isimlerimiz var. Tabii ki sadece bunlar yeterli de değil. Birbirimizle oynamamız lazım.''

A Milli Takım'ın hedefi beyaz sayfa

Yorumlar
TREND HABERLER