FENERBAHÇE

İtalyan kulüpleri Eljif Elmas için birbirine girdi

İtalyan basınına göre Lazio’nun adım adım takip ettiği Eljif Elmas için Fiorentina da devreye girdi. 4 sene önce Milinkovic-Savic’i Lazio’ya kaptıran Mor Menekşeler, Elmas’ta aynı hataya düşmemek için cazip bir teklifle Fenerbahçe’nin kapısını çalacak.

İtalyan kulüpleri Eljif Elmas için birbirine girdi

Milli maç haftası, Eljif Elmas’a yaradı. Fenerbahçe’de son dönemde beklentilerin uzağında kalan 19 yaşındaki oyuncu, Makedonya formasıyla coştu. Lazio Sportif Direktörü İgli Tare’nin izlediği maçlarda Letonya’ya 2 gol atan Elmas, Slovenya karşısında da etkili bir futbol sergiledi. Lazio’nun teklifi beklenirken, genç yıldız için İtalya’dan çok ciddi bir talip daha çıktı: Fiorentina... 

Kaçan balık büyük oldu

Fanatik'te yer alan habere göre iki İtalyan ekibi, 4 sene önce Sergej Milinkovic-Savic için kozlarını paylaşmış, Genk’i 18 milyon Euro’ya ikna eden Lazio savaştan galip ayrılan taraf olmuştu. 

Sırp orta saha oyuncusu piyasa değerini 100 milyon Euro’ya çıkarttı, Fiorentina için kaçan balık büyük oldu. Floransa temsilcisi, aynı pişmanlığı yaşamamak için bu kez elini çabuk tutmak istiyor. 

Yönetim yüksekten uçacak

Haberlerde, Mor Menekşeler’in sezonun bitmesini beklemeden Fenerbahçe’ye teklif yapacağı belirtildi. Fenerbahçe, Eljif Elmas’ı 2017’de Rabotnicki Üsküp’ten 180 bin Euro’ya transfer etmişti. İki İtalyan ekibinin rekabeti, Fenerbahçe’ye yarayacak. Kanarya, 19 yaşındaki orta saha oyuncusu için kapıyı 20 milyon Euro’dan açabilir.

TREND HABERLER
Yorumlar
TREND HABERLER