DÜNYA KUPASI

İngilizlerden Cüneyt Çakır'a tepki

İngilizler, Hırvatistan'la oynayacakları yarı final maçını yönetecek FIFA kokartlı hakemimiz Cüneyt Çakır üzerinde baskı kurmaya çalışıyor.

İngilizlerden Cüneyt Çakır'a tepki

2018 Dünya Kupası'nda yarın (11 Temmuz) İngiltere ile Hırvatistan arasında oynanacak yarı final maçını Cüneyt Çakır yönetecek. Bu atamayı beğenmeyen İngiliz basını, Çakır aleyhinde haberler yapmaya başladı.

ÇAKIR'IN YÖNETTİĞİ MAÇLAR GÜNDEME GELDİ : Son 4'e kalan takımlar için şampiyonluk şansı en az olarak görülen takım İngiltere.

Fransa, Belçika ve Hırvatistan'ın daha iyi futbol oynayarak yarı finale kaldığı turnuvada İngiltere'nin grupta ikinci olması, son 16'da Kolombiya'yı penaltılarla elemesi ve çeyrek finalde İsveç karşısındaki performansı vasat olarak değerlendiriliyor.

Yarı finalde karşılaşacakları Hırvatistan'a göre bir adım geride olan İngilizler ise Cüneyt Çakır'ın maça atanması beğenmedi.

Çakır'ın yönettiği eski maçlara gönderme yapan İngiliz Daily Telegraph gazetesi, Çakır'ın kendilerine karşı sert bir tutum içinde olduğunu ifade etti.

İNGİLİZ TAKIMLARI VE İNGİLİZ FUTBOLCULARI HEDEF ALIYOR : Daily Telegraph haberinde Cüneyt Çakır'ın ya İngiliz takımlarını ya da İngiliz futbolcuları hedef aldığını yazdı. 

Haberde Cüneyt Çakır'ın yıllar önce yönettiği maçlar örnek gösterildi.

2011: Manchester City ile Dinamo Kiev arasında oynanan maçta Balotelli'yi oyundan attı.

2012: Chelsea ile Barcelona arasında oynanan Şampiyonlar Ligi yarı final maçında John Terry'ye kırmızı kart gösterdi.

2012: Avrupa Futbol Şampiyonası grup eleme maçında Gerard'ı iki sarı karttan kırmızı kartla oyundan attı.

2013: Real Madrid ile Manchester United arasında oynanan Şampiyonlar Ligi maçında Nani'ye kırmızı kart gösterdi.

Yorumlar
TREND HABERLER