GALATASARAY

Faruk Süren Mustafa Cengiz ve Fatih Terim arasındaki tartışmaya tepki gösterdi

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz ve teknik direktör Fatih Terim arasındaki tartışmaya eski kulüp Başkanı Faruk Süren tepki gösterdi. Faruk Süren "Medya önünde bu tartışma hiç şık olmadı" dedi ve birbirinden önemli açıklamalar yaptı.

Faruk Süren Mustafa Cengiz ve Fatih Terim arasındaki tartışmaya tepki gösterdi

Eski Galatasaray Başkanı Faruk Süren, Mustafa Cengiz ve Fatih Terim arasındaki tartışmalar ile ilgili CNN Türk'te katıldığı programda tepkisini dile getirdi. Faruk Süren konuyla ilgili olarak "Arda Turan konusunda başkan Mustafa Cengiz ve Fatih Terim'in medya önündeki tartışması şık olmadı. Bu transferde camiaya bakmak lazım. Benimsiyor mu benimsemiyor mu diye. Çok fazla ayrıntıya giremiyorum çünkü işin içinde değildim. Benim dönemimde Fatih Terim'in istediği her oyuncuyu aldım. Buna benzer bir süreç hiç yaşamadık" açıklamalarında bulundu.

Faruk Süren, Galatasaray'ın durumu hakkında da şu ifadeleri kullandı:

"Galatasaray'ın futbolu yavaş yavaş oturacak. İdeal noktaya varmış değil ama hocamızın katkılarıyla daha iyi olacak. Şampiyonluk için bu temponun artması lazım. Rakiplerimiz de temposunu arttırdı. 8 puan kapanmayacak fark değil ama bu sene 4 tane rakibimiz var. Sivasspor, Fenerbahçe, Başakşehir ve Trabzonspor en önemli rakiplerimiz" dedi.

Falcao transferini seyirci istedi

Yeni transferler ile ilgili Faruk Süren "Yeni transferler iyi. Emre Akbaba'yı Allah nazardan saklasın, çok iyi döndü. Falcao transferini seyirci yaptı. Kötü oyuncu değil, dünya yıldızlarından bir tanesi ama Galatasaray'ın böyle bir transfere ihtiyacı var mıydı tartışılır. Bu transfer biraz medyatik oldu. Kulübün daha önemli sorunları vardı. Örnek vereyim Trabzonspor'un transferi Sörloth gibi oyuncular alınabilirdi" şeklinde değerlendirme yaptı.

Fatih Terim dışında kimse dayanamazdı

Yönetiminin ibra konusuyla ilgili de "Mustafa Cengiz yönetimi ibra olmadı. Bizim bir tüzüğümüz var ve buna göre hareket etmemiz gerekiyor. Bunun gereğini yapması gerekiyordu ancak Galatasaray'ı kaosa götürdü. Fatih Terim'in yerinde başka biri olsaydı bu kaosta sportif olarak daha kötü sonuçlar da olabilirdi. Bütün şampiyonluklar Galatasaray'ındır, şahısların değildir" şeklinde konuştu.

TREND HABERLER
Yorumlar 2 yorum
TREND HABERLER