FENERBAHÇE

Ali Koç Can Bartu'nun son isteğini açıkladı

Fenerbahçe efsanesi Can Bartu 83 yaşında yaşamını yitirdi. Ali Koç ve Aziz Yıldırım, Can Bartu'nun evine taziye ziyaretinde bulundu.

Ali Koç Can Bartu'nun son isteğini açıkladı

Fenerbahçe’de oynadığı futbolla efsaneleşen ve Sinyor lakabını alan Can Bartu, gece geç saatlerde hayatını kaybetti. Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç, taziye için vefat eden Can Bartu’nun evine geldi. Fenerbahçe'nin eski Başkanı Aziz Yıldırım da Can Bartu'nun evini ziyaret etti.

Ali Koç ve Aziz Yıldırım ziyarete geldi

Vefat eden Bartu’nun evine Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç ve Aziz Yıldırım taziyeye geldi. Can Bartu’nun cenazesi yarın öğle namazının ardından Marmara İlahiyat Camii’nde kılınacak cenaze namazı sonrası Karacaahmet Mezarlığı'nda toprağa verilecek. 

Ayakkabıları yürek burktu

Can Bartu'nun evine ziyarete gidenler, kapının önünde duran ayakkabıları görürken duygu dolu anlar yaşadı. 'Sinyor' lakaplı Can Bartu'nun ayakkıbları görenlerin yüreğini burktu.

"Pazar günü derbiye gelmeyi de çok istiyordu, kısmet değilmiş"

Ziyaretten sonra basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Ali Koç, çok üzgün olduklarını belirterek, şunları kaydetti:

"Birkaç gün önce konuşmuştuk. Pazar günü derbiye gelmeyi de çok istiyordu, kısmet değilmiş. Cenazemizi yarın kaldıracağız. Ondan evvel saat 10.30'da stadımızda tüm taraftarlarımıza açık bir tören gerçekleştireceğiz. Akşam da saat 19.00'da 1907 Tribünü'nde duası olacak. Hepimiz için acı bir gün, başımız sağolsun. Can Bartu hem kişiliğiyle, hem tarihiyle, yaptıklarıyla, Fenerbahçe camiasındaki konumuyla bambaşka biriydi. İyi ki vardı, iyi ki Fenerbahçeliydi. Bizlere çok şey kattı. Onu da en hak ettiği şekilde yarın uğurlayacağız."

Cenaze töreni yarın

Can Bartu'nun cenaze namazı yarın öğle vakti Marmara İlahiyat Camisi'nde kılınacak. Namazın ardından Can Bartu'nun cenazesi Karacaahmet Mezarlığı'na defnedilecek. Fenerbahçe Kulübü'nün de Can Bartu için statta bir tören düzenlemesi bekleniyor.

Ersun Yanal'dan taziye mesajı

Can Bartu büyüğümüz, yaşamını kaybetti, çok üzgünüz. Ama onu büyük yapan her şey sonsuza kadar yaşayacak.

Alex de Souza da mesajını paylaştı

Öte yandan Alex de Souza, hayatını kaybeden Can Bartu için resmi Twitter hesabından bir paylaşımda bulundu. Paylaşımda, "Can Bartu’nun vefatını üzüntüyle öğrendim. Çok üzgünüm. Değerli ailesi ve Fenerbahçe ailesine başsağlığı dileklerimi iletiyorum." ifadelerine yer verildi.

Maçlarda saygı duruşu yapılacak

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), bu hafta profesyonel liglerde oynanacak bütün maçlar öncesi, Can Bartu için saygı duruşunda bulunulacağını açıkladı. 12-15 Nisan'da oynanacak olan bütün Profesyonel Lig müsabakalarında saygı duruşunda bulunulacak.

Yorumlar