SÜPER LİG

TFF’nin kararına Rıza Çalımbay’dan tepki

TFF’nin 12 Haziran’da Süper Lig’i başlatma kararına Sivasspor teknik direktörü Rıza Çalımbay "İptal ettiğimizde 1-2 vaka vardı, şimdi daha çok vaka var. Tatsız tuzsuz bir lig geçecek gibi geliyor bana, inşallah hayırlısı olur" sözleriyle tepki gösterdi.

TFF’nin kararına Rıza Çalımbay’dan tepki

Süper Lig ile ilgili Türkiye Futbol Federasyonu kararını verdi. Koronavirüs salgını nedeniyle ertelen Süper Lig 12 Haziran’da kaldığı yerden devam edecek.

Sivasspor teknik direktörü Rıza Çalımbay, TFF’nin aldığı bu karara tepki gösterdi.

Rıza Çalımbay "Oyuncular tedirgin. Mecburen oynanacak bir lig gibi oluyor. Benim aklımdaki Temmuz sonu gibiydi. Böyle bir karar verildi. Oyuncu arkadaşlarımız tabii ki hepimizin kontrolü altında, tedbir alınıyor. Evde hayat var deniyor ama oyuncu arkadaşlarımız maç oynamaya çıkacak. Bizim, söylenenlerin 10 katı daha dikkat etmemiz gerekiyor. Elimizden geleni yapıyoruz ama kimse tedirgin değilim diyemez. Sportif tarafa baktığımızda, 8 maç final maçları gibi. Bunlarda düşme, kalkma, şampiyonluk... Her şey söz konusu. Belki ummadığınız takım ummadığınız iyi bir yere gelecek. Neden acele ediyorlar, neden futbolcuları düşünmüyorlar, neden 1 şehirde, 2-3 şehirde yapmıyorlar da bir an önce bitirmeyip, sıkıntı yaşatıyorlar, bunu anlamıyorum. Bütün oyuncular bunu istiyor, yabancı oyuncular da bir yerde hemen oynansın da ülkemize dönelim istiyor. Maçları böyle tek tek oynamanın ne anlamı var, anlamıyorum. Hiç kimse stres yaşamadan, geceleri uykusuz geçirmeden maçlar tamamlanabilirdi. Bu artık oynansın diye oynanacak bir lig. Seyirciden de mahrum olacağız. Yapacak bir şey yok, hayırlısı olsun. Maçlar başladıktan sonra belki alışacağız, belki rahatlıkla ligimizi bitireceğiz ama tedirginlik Almanya'da da var, burada da var. Süre çok az, 8 maç. Bunu çok kısa şekilde bitirebilirdi, niye bu kadar uzatıyorlar? Bir şehirde her hafta oynayalım, ona da razıyım ama böyle bölük pörçük oluyor. Bizim en zor işimiz deplasman. En yakın yerlere dahi özel uçakla gitmemiz gerekiyor, yoksa sıkıntı yaşarız" şeklinde konuştu.

TREND HABERLER
Yorumlar
TREND HABERLER