SPOR MAGAZİN

Şarkıcı Berkay ve Arda Turan hakim karşısına çıktı! İşte verdikleri ifadeler

Başakşehir'de forma giyen milli futbolcu Arda Turan ile şarkıcı Berkay Şahin aralarında yaşadıkları kavga sonrasında hakim karşısında ilk kez karşı karşıya geldiler.

Şarkıcı Berkay ve Arda Turan hakim karşısına çıktı! İşte verdikleri ifadeler

Futbolcu Arda Turan ve şarkıcı Berkay Şahin İstanbul Adalet Sarayı'ndaki İstanbul 41. Asliye Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıktı. Arda Turan'ın avukatları duruşma içeriğinin yasaklanmasını talep ettiler ancak şarkıcı Berkay Şahin'in bu isteğe itiraz etmesi ve hakimin de uygun bulmaması üzerine Arda Turan'ın bu isteği reddedildi.

Kimlik tespitiyle ilgili Arda Turan geliriyle ilgili "profesyonel sporcuyum aylık gelirim 300 bin euro" şeklinde konuştu. Diğer taraftan şarkıcı Berkay Şahin ise aylık gelirinin "bin lira" olduğunu ifade etti.

BERKAY ŞAHİN ARDA TURAN'DAN ÖZÜR DİLEMESİNİ İSTEDİ

Şarkıcı Berkay Şahin savunmasında Arda Turan'dan özür dilemesi gerektiğini belirtti. Berkay Şahin "Arda Turan hatasını kabul edecek özür dileyecek" şeklinde konuştu. "Kendisi yeni baba oldu, ben çocuğundan bir saat bile ayrı kalmasını istemem" diyen Berkay, "Yaptığı terbiyesizliği kabul edecek" ifadesini kullandı.

NEDEN ÇİÇEK YERİNE SİLAH?

Berkay Şahin’in avukatı Arda Turan’a "Bir çiçek yerine neden silahla gittiniz?" diye sordu. Arda Turan ise "Haklısınız. Silahla gitmem doğru değildi. Sabah saat 05.00’dı. Samimiyeti göstermek için öyle yaptım aile hassas bir konu benim için. Silahı evden almadım, arabadaydı. Özel bir çaba yoktu, silahı almak için" diye cevap verdi.

Bu arada Berkay olay gecesi Arda Turan’ın ensesini nasıl tuttuğunu özel güvenlik görevlisi üzerinde gösterdi.

"DAVAYA KONU SÖZLERİ ÖZLEM’E SÖYLEMEDİM"

Arda Turan ise "Hiçbir suçlamayı kabul etmiyorum. Berkay’ın eşi ve ailesiyle ilgili böyle bir şeyin içinde olmadım. Konuşma sırasında Berkay bana ’y...’ dedi şikayetçiyim. Davaya konu sözleri Özlem’e söylemedim" dedi.

"ALLAHIN HUZURUNDA HERKES HESAP VERECEK"

Bunun üzerine Berkay Şahin’in avukatı, "Özlem hanımı tanımadığınız söylediniz. Sizce neden böyle bir iftira atsın?" diye sordu.

Arda Turan söz alarak "Başkalarının hayatları nasıl ilerler ben bilemem. Onun cevabı müvekkillerinize sorun" dedi.

Özlem Şahin de "Olay gecesi Arda Turan, ’Çok güzelsin. Evli olmasaydın seni kaçırmazdım’ dedi . Arda Turan alkollüydü. Oradan uzaklaştım. Ben kimseye iftira atmadım. Benim bir çocuğum var, biri de karnımda. Allahın huzurunda herkes hesap verecek, şikayetçiyim" ifadesini kullandı.

DURUŞMA 19 HAZİRAN'A ERTELENDİ

Berkay’ın avukat, "Adalet eşitliği gereği Ahmet’e Mehmet’e ne uygulanıyorsa Arda Turan’a da uygulansın. Tutuklama kararı sizin takdirinizdir. Biz adli kontrol hükümlerinin uygulanmasını talep ediyoruz" dedi. Mahkeme heyeti duruşmayı 19 Haziran’a erteledi.

TREND HABERLER
Yorumlar
TREND HABERLER