FENERBAHÇE

Fenerbahçe'de Valbuena sözleşmesindeki o maddeyi kaldırdı

Fenerbahçe'de Mathieu Valbuena, sarı lacivertli kulübe büyük bir jest yaptı. Valbuena sözleşmesindeki "Son sezonunda toplam 25 maç oynarsa (Türkiye Kupası hariç) sözleşme aynı şartlarda 1 yıl daha uzar" maddesini kaldırdı.

Yusuf Özışık
Yusuf Özışıkyusuf@internetspor.com
Fenerbahçe'de Valbuena sözleşmesindeki o maddeyi kaldırdı

Fenerbahçe'de forma giyen Valbuena'dan sarı lacivertli kulübe beklenmedik bir jest geldi. Valbuena hem Fenerbahçe yönetiminin daha rahat hareket etmesi hem de sezon sonuna kadar oynamak için sözleşmesindeki "Son sezonunda toplam 25 maç oynarsa (Türkiye Kupası hariç) sözleşme aynı şartlarda 1 yıl daha uzar" maddesini kaldırdı.

Yıldız oyuncu yönetimle yaptığı görüşmede "Benimle ilgili kararı sezon sonu verecekseniz, ben opsiyonu kaldırmaya hazırım. Hem sizin hem benim önüm açılmış olur. Böylece sezon sonuna kadar rahatça futbol oynayıp, Fenerbahçe'ye hizmet edebilirim. Ayrıca sezon sonunda tüm seçenekleri sağlıklı şekilde değerlendirebilirim" ifadelerini kullandı.

ARAP YARIMADASI'NIN TEKLİFLERİNİ DEĞERLENDİRECEĞİM

Yönetim, Valbuena'nın bu talebini yerinde buldu ve opsiyonu kaldırdı. Fransız yıldızın Arap Yarımadası'ndan çok yüksek kontrat teklifleri aldığı ve kariyerinin sonunda bu tekliflerden birini değerlendireceği gelen bilgiler arasında yer alıyor

Konu hakkında Valbuena "Bütün teklifleri dinlemeye hazır olduğumu söyleyebilirim. Fenerbahçe ile sözleşmem bitecek. Neler olacağını hep beraber göreceğiz. Sözleşme de uzatabilirim, başka takıma da gidebilirim. Yurtdışında yeni bir deneyim için de teklifleri dinlemeye hazırım" şeklinde konuştu.

Yorumlar