FENERBAHÇE

Wolfsburg Tolga Ciğerci'den sonra gözünü Max Kruse'ye dikti

Fenerbahçe ile sezon sonunda sözleşmesi bitecek olan Tolga Ciğerci Wolfsburg ile anlaşırken, Alman ekibinin bir diğer Fenerbahçeli Max Kruse'yi de kadrosuna katmak istediği ortaya çıktı.

Wolfsburg Tolga Ciğerci'den sonra gözünü Max Kruse'ye dikti

Fenerbahçe ile sözleşmesi sezon sonunda bitecek olan Tolga Ciğerci yeniden Almanya'ya dönmeye hazırlanıyor. 2016-17 sezonunda Hertha Berlin'den Galatasaray'a transfer olan, Fenerbahçe'nin 2 sezon sonra sakat olmasına rağmen renklerine kattığı gurbetçi futbolcuya, altyapısından yetiştiği Wolfsburg'un talip olduğu öğrenildi.

Sarı-lacivertlilerde sakatlığı nedeniyle ilk sezon hiç forma giyemeyen Tolga Ciğerci bu sezon 22'si ligde, 6'sı Türkiye Kupası'nda olmak üzere olmak üzere 28 maçta görev yaparken, 2 gol attı ve 4 de asist yaptı.

1.5 MİLYON EURO'YA SATILDI, BEDAVAYA DÖNÜYOR

Takımda son yılı olan ve Fenerbahçe'nin gelecek planlarında düşünülmeyen 28 yaşındaki futbolcunun eski takımı Wolfsburg ile her konuda anlaştığı ve sezonun tamamlanmasıyla birlikte Alman ekibinin kadrosuna katılacağı öğrenildi.

KRUSE'YE DE TALİP OLDULAR

6 yıl önce 1.5 milyon euroya Hertha Berlin'e sattığı Tolga'yı bedelsiz olarak kadrosuna katmaya hazırlanan Wolfsburg'un Max Kruse'ye de talip olduğu ortaya çıktı. Kruse eski takımından gelen teklife henüz bir yanıt vermezken, hem Alman oyuncunun Fenerbahçe'de mutlu olması hem de yönetimin bırakmak istememesi nedeniyle bu transferin gerçekleşmesi çok da mümkün görünmüyor.

BORÇLAR TL'YE DÖNDÜ, 5 MİLYON DOLAR AZALDI

Fenerbahçe Futbol AŞ, döviz cinsinden finansal borçların Türk Lirası'na çevirdi ve bu durum sonrasında yaklaşık olarak 5 milyon dolar kar elde etti. Sarı lacivertlilerden, Kamuoyu Aydınlatma Platformu'na yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Şirketimiz finansal borçlarının yeniden yapılandırılması çerçevesinde şubat ayında başlayan görüşme ve işlemler sonucu Türk Lirası'na çevrilen yabancı para borçlarımız, 62.7 milyon ABD dolarına (Ortalama kur 6.91) ve 108.2 milyon euroya (Ortalama kur 7.23) ulaşmış olup, finansal borçlarımızda açık döviz pozisyonumuz 58 milyon dolara gerilemiştir. "

TREND HABERLER
Yorumlar
TREND HABERLER