TRABZONSPOR

Trabzonspor'a 50 yılda 38 teknik adam

Trabzonspor ile sezon sonuna kadar sözleşme imzalayan Rıza Çalımbay, bordo-mavili takımda görev yapacak 38. teknik adam oldu.

Trabzonspor'a 50 yılda 38 teknik adam

Bordo-mavili kulübün 50 yıllık tarihinde bugüne kadar 10'u yabancı, 27'si Türk olmak üzere toplam 37 çalıştırıcı görev yaptı.

Karadeniz ekibinde, üçer Belçikalı ve Alman, birer İngiliz, Brezilyalı, Bosna Hersekli ve Gürcü teknik adam çalıştı. Şampiyon teknik direktörler Trabzonlu Trabzonspor, lig tarihindeki 6 şampiyonluğuna da Trabzonlu teknik adamlarla ulaştı.

38 TEKNİK DİREKTÖR

Bordo-mavililer, 1975-76, 1976-77, 1979-80 ve 1983-84 sezonlarında Ahmet Suat Özyazıcı, 1978-79 ve 1980-81 sezonlarında ise Özkan Sümer ile lig şampiyonluğunu elde etti.

Trabzonspor'un teknik direktörleri Trabzonspor'un lig tarihinde görev alan teknik direktörleri şöyle:

Hayri Gür, Halil Özyazıcı, Harun Kırman, Ahmet Karlıklı, Erdoğan Gürhan, Altan Santepe, Kamuran Soykıray, Mustafa Ertan, Ahmet Suat Özyazıcı, Şükrü Ersoy, Özkan Sümer, İlyas Akçay, Jurgen Sunderman (Almanya), Metin Türel, Werner Biscup (Almanya), Şenol Güneş, Urbain Breams (Belçika), George Leekens (Belçika), Yılmaz Vural, Ali Kemal Denizci, Gordon Milne (İngiltere), Giray Bulak, Sadi Tekelioğlu, Hans Peter Briegel (Almanya), Samet Aybaba, Turgay Semercioğlu, Ziya Doğan, İhsan Derelioğlu, Vahid Halilhodzic (Bosna Hersek), Sebastio Lazoroni (Brezilya), Ahmet Özen, Ersun Yanal, Hugo Broos (Belçika), Tolunay Kafkas. Mustafa Akçay, Hami Mandıralı, Şota Arveladze (Gürcistan) ve Rıza Çalımbay.

İşte Rıza Çalımbay'ın ilk bombası!

TREND HABERLER
Yorumlar
TREND HABERLER