GALATASARAY

Talipleri arttı fiyatı uçtu! Galatasaray'a kötü haber

Galatasaray'ın gelecek sezon da kadrosunda tutmak istediği Henry Onyekuru için kötü haber geldi.. Transferi için Marsilya, Monaco, Sevilla, B.Dortmund ve Brugge devreye girince fiyatı uçtu! Ayrıntılar haberimizde..

Talipleri arttı fiyatı uçtu! Galatasaray'a kötü haber

Galatasaray'ın gelecek sezon da kadrosunda tutmak istediği Henry Onyekuru'nun taliplileri her geçen gün artıyor. 

Sarı-Kırmızılı takım, Nijeryalı oyuncuyu sezon başında Everton'dan 800 bin euroya kiralamıştı. Sarı-Kırmızılı yöneticiler o dönem çok istemesine rağmen İngiliz kulübü anlaşmaya satın alma opsiyonu koydurmamıştı.

G.SARAY'IN EVERTON İLE ANLAŞMASI GEREKİYOR
O nedenle Cim-Bom'un 21 yaşındaki oyuncu ile seneye de yola devam edebilmesi için Everton ile anlaşma yapması gerekiyor. Ancak, bu sezonki performansıyla dikkat çeken ve Avrupa'nın birçok kulübünün takibinde olan Onyekuru'nun değerinin yükselmesi, İngiliz yöneticierin de bu oyuncu ile ilgili planlarını değiştirmesine ve bonservis bedelinin yükselmesine neden oldu.

FİYATI 25 MİLYON EURO
Everton'ın daha önce Onyekuru için 20 milyon euro civarında bir bonservis bedeli düşündüğü belirtilirken, Marsilya, Monaco, Sevilla, Dortmund ve Brugge gibi ekiplerin devreye girmesiyle rakamın 25 milyon euro'yu aştığı öğrenildi..

Yorumlar