FUTBOL

Suat Arslanboğa'nın sözleşmesi neden feshedildi?

TFF'nin Suat Arslanboğa'nın profesyonel sözleşmesini feshetmesinde, Adem Ljajic'in kendisine yönelik sert itirazına sessiz kalması ve hakemlik itibarını düşürmesinin neden olduğu öne sürüldü.

Suat Arslanboğa'nın sözleşmesi neden feshedildi?

Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, önemli bir karar alarak hakem Suat Arslanboğa’nın sözleşmesini fesh ettiklerini açıkladı.Beşiktaş ile Medipol Başakşehir arasında 1-1 sona eren mücadelede kararlarıyla çok tartışılan Suat Arslanboğa ile profesonel olarak yola devam etmeme kararı aldı.

Görev verilmesi durumunda maç yönetebilecek olan Arslanboğa, profesyonel olmayan 18 hakemden biri oldu.

Adem Ljajic’in kendisini itmesine sessiz kalması nedeniyle ‘hakemlik görevini rencide ettiği’ düşüncesinde birleşildi ve böyle bir adım atıldı.

TFF’den yapılan açıklamada “Merkez Hakem Kurulu’nun önerisi ile Üst Klasman Hakemi Suat Arslanboğa’nın Türkiye Futbol Federasyonu ile imzalamış olduğu 01.08.2019 başlangıç ve 31.05.2020 bitiş tarihli Profesyonel Hakem Sözleşmesi feshedildi” denildi.

Van Spor ile Kahramanmaraşspor maçının ardından saldırıya uğrayan hakem Alparslan Şen’in şikayeti doğrultusunda da, açılacak kamu davasına TFF’nin müdahil olma talebinde bulunacağı belirtildi.

4. haftada A.Alanya’nın Fenerbahçe’yi 3-1 yendiği maçla alakalı sarı-lacivertli kulübün, TFF’ye yaptığı ‘kural hatası’ başvurusunun değerlendirildiği ve ret kararı verildiği bildirildi.

TREND HABERLER
Yorumlar 2 yorum
TREND HABERLER