FUTBOL

Serdar Tatlı Halil Umut Meler için açıklama yaptı

Halil Umut Meler'in üst üste iki kez Beşiktaş maçına çıkmasının ardından Merkez Hakem Kurulu (MHK) Başkanı Serdar Tatlı konuya ilişkin açıklama yaptı.

Serdar Tatlı Halil Umut Meler için açıklama yaptı

Merkez Hakem Kurulu (MHK) Başkanı Serdar Tatlı, hakem Halil Umut Meler'in üst üste Beşiktaş maçında görev alması üzerine Milliyet Gazetesi'ne açıklamalarda bulundu.

Serdar Tatlı "Halil’i verdik, yönetti, bitti. Performansı son derece başarılı olmasına rağmen, Beşiktaş kulübü ve Sergen hocadan gelen tepkiler bizim için yeterli olmadı. İnatlaşma değildi. Oradaki mesaj şu idi; eğer hakemimiz bizim kriterlerimize göre başarılı bir maç yönetmiş ise, maç sonrası herhangi bir kulüp yöneticisinin veya teknik direktörün ‘Bir daha bizim müsabakamıza gelmesin’ demesini hakem camiası olarak kabullenmedik. Bu bir tavırdır. Hakemlik camiasının dik duruşunu gösterme açısından, hakemimize sahip çıkma açısından böyle bir uygulama yaptık. Kimse ardında başa bir niyet aramasın. Umut Meler de bizi mahçup etmedi." şeklinde konuştu.

NE OLMUŞTU?

Siyah beyazlıların teknik direktörü Sergen Yalçın "Hakem Halil Umut Meler rakibi oyuna ortak etmek için her şeyi yaptı. Hakem arkadaştan hiç memnun değiliz, inşallah bir daha kendisini Beşiktaş maçlarında görmek istemiyoruz. Daha önce de bizim maçları yönetti. Biz böyle enteresan maç yöneten hakemlerle oynamak istemiyoruz." ifadelerini kullanmıştı.

TREND HABERLER
Yorumlar
TREND HABERLER