DÜNYADAN FUTBOL

Sahayı beğenmeyen Adebayor maça çıkmadı

Başakşehir'in golcü futbolcusu Adebayor, Togo Milli Takımı'nın Gambia ile oynadığı iki maçta da zemini beğendiği için forma giymedi.

Sahayı beğenmeyen Adebayor maça çıkmadı

Başakşehir’in yıldız futbolcusu Emmanuel Adebayor, milli arada çalkantılı günler geçirdi. Ülkesinin milli takımı bu hafta Afrika Uluslar Kupası elemelerinde iki kritik maça çıkan Adebayor, her iki karşılaşmada da forma giymedi.

Bu maçlar öncesinde Adebayor bir açıklama yapmış ve ev sahibi olarak çıkacakları maçı, Togo’daki Lome Stadyumu’nda oynamalarına karşı çıkmıştı. Zeminin kötü olmasını gerekçe olarak gösteren futbolcu, bu konudaki tutumunu karşılaşma zamanı gelip çattığında da değiştirmedi.

Bakan Mustafa Varank'ın plase golü

İKİ MAÇTA DA OYNAMADI...Togo’nun Cuma günü bu stadyumda oynadığı Gambia maçına çıkmayı saha koşullarından dolayı reddettiği, Afrika basını tarafından belirtilen futbolcunun, bunun üzerine karşılaşmanın kadrosuna alınmadığı bildirildi.

1-1 biten bu maçın ardından Gambia ile Salı günü bu kez deplasmanda Bakau Stadı’nda karşı karşıya gelen Togo’da Adebayor bu maçta da kadroda yer almadı.

Yorumlar