TRABZONSPOR

Rıza Çalımbay imzayı attı! İşte ilk açıklamalar

Trabzonspor'da sezon sonuna kadar anlaşmaya varılan yeni teknik direktör Rıza Çalımbay düzenlenen törenle imza attı.

 Rıza Çalımbay imzayı attı! İşte ilk açıklamalar

Ersun Yanal'ın sözleşmesinin feshedilmesinin ardından teknik direktör Rıza Çalımbay ile anlaşan Trabzonspor'da, teknik direktör Rıza Çalımbay için Medikal Park Stadı'nda yöneticiler Gençağa Meriç ve Ali Rıza Egemen'in de katılımıyla imza töreni düzenlendi.

Toplantıda ilk olarak Rıza Çalımbay kendisini sezon sonuna kadar bordo mavili kulübe bağlayan sözleşmeye imza attı.

İmzanın ardından Trabzonspor yöneticisi Gençağa Meriç  ilk olarak söz aldı. Meriç şöyle konuştu:

'Pazartasi günü yönetim kurulu toplantı yaptık ve Ersun hocamızla yollarımızı ayırma kararı verdik. Sonra başkanımız ve diğer arkadaşlarımızla görüşmeler yaptık, istişare yaptık ve kişiliğiyle futbolculuğuyla bizim için ön plana çıkan Rıza hocamızla çalışma kararı aldık. Bugün de buraya gelerek imzaları attık. Kulübümüze hayırlı olmasını diliyorum. Hovcamızla başırılı günler yaşayacağımız inandığımız için kendisiyle çalışma kararı aldık. Yeniden kendisine hoşgeldin diyorum.'

'Ersun Yanal'ın anormal bir talebi olmadı'
Başkan Muharrem Usta'nın özel işleri nedeniyle aylar öncesinden olan planlar nedeniyle yurtdışında olduğunu belirtirten Meriç, 'Aldığımız karardan yönetim olarak memnunuz. Başkanımız da hocamıza güveniyor. Ersun Yanal ile görüştük, yönetimdeki arkadaşlarımızla görüştük iştişare ettik. Ve ayrılma kararı verdi. Başkanımız Yanal ile geldikten sonra bir araya gelecek. Yanal'ın anormal bir talebi yok. Şunu istiyorum bunu istiyorum gibi bir durumu yok. Sadece başkanla görüşmek istedi" dedi. 
 
Gençağa Meriç ardından konuşan Trabzonspor yöneticisi Ali Rıza Egemen,  yaklaşık bir aydır Trabzon'da havanın çok yağmurlu, bulutlu ve kapalı olduğunu belirterek, "Bugün uyandığımda çok güzel bir Trabzon baharı gördüm. Bu yüzden hocamızla yeni bir havası yaşayacağımıza inanıyoruz ve güveniyoruz. Kendisinin mütevazi kişiliği, geçmişteki futbol hayatı ve antrenörlüğünde, ama hırslı ama inançlı kişiliğiyle çok katkı sağlayacağına inanıyoruz. Süreç hızlı işledi. 1461 Trabzon konusunda Rıza hoca ile görüşeceğiz. Başkanımızla da görüşeceğiz ve ortak bir karar vereceğiz." şeklinde konuştu.
 

Trabznspor'un yeni teknik direktörü Rıza Çalımbay ise  Trabzonspor gibi büyük bir camiaya geldiği için çok mutlu olduğunun altını çizerek şöyle konuştu;

Trabzonspor yeni hocasını resmen açıkladı

'Şu an tek sıkıntımız zaman'

"Gerçekten hedefi olan çok iyi bir camia. Ben ekibime ve futbolcu arkadaşlarıma çok güveniyorum. Çok iyi şeyler yapacağımıza inanıyorum. Tabiki bizim için sıkıntı olan arada gelmemiz. İki gün sonra maça çıkacağız ama ben geçmişte de böyle takımlarla çalıştım. Ve gayet iyi şekilde de bitirdik. Bizim için şu an tek sıkıntı zaman onu da inşallah en iyi şekilde attalıtıp, Trabzonspor'u layık olduğu yere getirmek için elimizden gelen gayreti sarfedeceğiz. 

'Taraftar 1. adamdır'

Tabiki bi bir tek bizimle bitmiyor. Öncelikle taraftarımızın ne kadar üzülse de yanımızda olması gerekiyor. Trabzonspor taraftarını çok iyi tanırım ve takımlarına nasıl katkıda bulunduklarını bilirim. Taraftar 12. adam değil birinci adamdır. Onun için öncelikle taraftarımıza çok ihtiyacımız var. Futbolcularımızın da geçmişi unutup önüne bakması gerekiyor. Önümüzde telafisi olmayan çok zor maçlar var.  Yönetim futbolcular, teknik heyet ve taraftar kenetlenirsek, gerçekten çok iyi bir kadrosu olan Trabzonspor'u hakettiği gerçek yerine getirmek için elimizden gelen bütün gayreti göstereceğiz.

Trabzonspor'un geçmişini çok iyi biliyorum. Camiayı yakından tanıyorum. O yüzden isteklerini beklentilerini çok çok iyi biliyorum. Takımı tanıyana kadar tabiki belli bir süre geçecek ama biz bunu en aza indirip önemüzdeki maçlara hazırlanmamız gerekiyor. O yüzdehn biz de işimize bugünden itibaren en iyi şekilde başlayacağız'

Trabzon'dan yardımcı antrenör
Yardımıcılarınız kim olacak, Trabzon'dan bir teknik adamın ekibinize katılacağı söyleniyor sorusuna Çalımbay, 
 
"Benim teknik heyetim zaten belli. Ancak Trabzon'dan bir arkadaşımızı almayı düşünüyoruz teknik ekibimize. Henüz isim belli değil. Başkan döndüğünde karar vereceğiz" ifadelerini kullandı.
 
'Kim iyiyse o oynayacak'
Bireysel olarak baktığınızda çok iyi oyuncular var. Hemen her pozisyonun oyuncusu var. Burada bazı sıkıntılar olacak. Oynamayanlar olacak. Burada önemli olan takım, kim iyiyse o oynayacak. Bireysel olarak her arkadaşı tanıyoruz. Ancak çalışınca kimlerin oynayacağını göreceğiz. Takım için çalışan arkadaşlarla oynayacağız. Bir iki kişi ile değil takım olacağız. Hele hele kendi sahamızda oynayacağımız maçlarda daha istekli bir takım olacağız. Taraftarlarıyla bütün bir takım olacağız.
 
'Ligin daha başındayız'
Teknik adam değişikliği heryerde oluyor. Sezon başında Antalya'daydım fikir ayrılığı sonrası ayrıldım. Önemli olan bir takımı önemli bir yere getirmek. Bana göre ligin daha başındayız ve çok şey değişir. Önemli olan iyi bir hava yakalamak. Bunu yakalmamız lazım. Bu sadece Rıza hoca ve ekibi değl bütün olarak yakalamalıyız. Son maçlara baktığımızda oyuncu arkadaşlarımızın kendi potansiyellerine gelmesi lazım. Bu futbolcular bu performansda değil. Onları en iyi yere getirmemiz gerekiyor.
 
'Şenol hoca çok iyi gidiyor'
Dünyanın en güzel şeylerinden birisi bu. Ben Trabzon'da şampiyonlukta yaşadım. Gerçekten çok güzel günler yaşadım. Burada yendiğimiz oldu yenildiğimiz oldu. Şenol hocayı çok severim. Görevimi bıraktığım gün beni aradı. Ligde ve Avrupa'da çok iyi gidiyor. Yüksek bir tempoda gidiyorlar ve onunla beraber Beşiktaş çıkışta. Umarım aynı şekilde biz de burada çıkış gstereceğiz. Saydığımız unsurların bir araya gelmesi durumunda herşeyi yapmayı çalışacağız.
 
Ben başkanla uzun süre konuştum. Kendisi yurtdışındaydı. Sonra bir araya geldik. Her türlü şeyi konuştuk. Kendisi işinden dolayı gelemedi. Yoksa o da burada olmayı istediğini söyledi.'
 
'Devre arasında bir iki transfer olacak'
Biraz puan farkı var. Bir an önce konsantre olup Malatya maçıyla başlamamız gerekiyor. Herkes işin ciddiyetine varacak. Telafisi olmayan maçlar olacak. Belki devre arasında bir iki transfer olacak. Bilerek böyle bir sorumluluğun altına girdik. Bugüne kadar gittiğim kulüplerde hedefe ulaştım. Burada da elimizden geleni yapacağız. Trabzonspor'da süreci hızlı bir şekilde atlatmamız gerekiyor. Önümüzdeki maçlar çok önemli ve puan kaybının bizi çok geri götüreceğini biliyorum buna göre çalışmamız gerekiyor.
 
Burada en önemli şey taraftar. Onlar kızıp bir küskünlüğe girerseler bizim için en büyük kayıp olur. Onların mutlaka bizim yanımızda olmalı. Malatya, kupa ve Galatasaray maçı bizim için çok çok önemli. Ben sezon başında Antalyaspor ile Galatasaray'a karşı oynadım ve onların tek puan kaybı yaşadığı maç o oldu. Burada futbolcuların kapasitelerini zorlamalarını ve en üst seviyeye çıkmaları gerekiyor. Ayrıca kafalarının da rahat olması gerekiyor. Bir bütün şeklinde camia olarak herkese ihtiyacımız var. 
TREND HABERLER
Yorumlar
TREND HABERLER