SPOR MEDYASI

Rıdvan Dilmen'den Fatih Terim'e eleştiri yağmuru!

Usta yorumcu Rıdvan Dilmen, Kayserispor-Galatasaray maçının ilk 45 dakikasını NTV ekranlarında yayınlanan %100 Futbol programında değerlendirdi.

Rıdvan Dilmen'den Fatih Terim'e eleştiri yağmuru!

İki haftada 1 puan toplayabilen son şampiyon Galatasaray, 3. hafta maçında Kayserispor'a konuk olurken ilk devreye 1-0 geride tamamladı. Usta yorumcu Rıdvan Dilmen, NTV ekranlarından izleyici ile buluşan %100 Futbol programında ilk 45 dakikayı değerlendirdi.

Şampiyonlar Ligi kurası, Falcao haberlerinden dolayı maçın gündemden çıktığını ifade eden ünlü futbol adamı, ''Kayserispor-Galatasaray maçını gündemin dışına attı. Galatasaray'da demoralize bir durum oldu, ilk haftalardaki maçtan dolayı. Çoğu kişi bunun bir lig maçı olduğunun yeni farkında olmuştur. Öylesine geri plana itti. Luyindama bu kez de Marcao'ya sen hata yapıyorsun bu kez de ben yapayım dedi. Maçın pas yüzdesi yüzde 70-30'a gelebilir ama bu maç kazandırır mı bilinmez.'' diye konuştu.

Terim'in Seri yerine Ömer Bayram'a forma vermesini yorumlayan Dilmen ''Fatih Terim, Ömer Bayram'ı neden oynattığını açıkladı. Ancak plan uydu mu? Tartışılır... Oyun sık sık faullerle durdu. Galatasaray'ın sorunu pasla hücuma kalkarken pas hızının yavaş kalması.'' dedi.

Nzonzi'yi eleştiren Dilmen ''Maç bireysel yeteneklere kaldı. Kime kaldı, Emre Mor'a. Emre Mor dener ve penaltı yapabilir. Fransa Milli Takımına giden Nzonzi ilk yarıda var mı, yok mu, görmüyoruz. Fernando Reges çok sertti. Bastığını alıyordu, Nzonzi alışma aşamasında. Gerekirse çıkarırım. Ömer Bayram'ın kenara geleceğini düşünüyorum.'' dedi.

Yorumlar