BEŞİKTAŞ

Quaresma ve Caner'e yabancı madde yağmuru

Ziraat Türkiye Kupası'nda oynanan Fenerbahçe-Beşiktaş derbisinde özellikle Caner ve Quaresma'ya kornerler sırasında atılan cisimler damga vurdu.

Quaresma ve Caner'e yabancı madde yağmuru

Kadıköy'de derbiye yabancı maddeler damga vurdu. Özellikle Caner ve Quaresma'ya kornerler sırasında atılan cisimler sıkıntı çıkardı, Metin Kalkavan oyunu durdu

Maç boyunca tepkilerin hedefinde olan Caner Erkin, sıkıntılar anlar yaşadı. Topu ayağına aldığında bütün stattan ıslıklar duyulurken, zaman zaman yabancı maddeler de atıldı.

Tecrübeli futbolcu, taç atışlarında ve duran toplar kullanmaya gittiğinde tribünlerden çakmak, bozuk para gibi bazı maddelerin hedefinde oldu. Özellikle 25. dakikada Quaresma korner atmaya gittiğinde gelen yabancı maddelere tepki verdi. Portekizli yıldız bir süre korner atmak istemedi. Hakem Metele Kalkavan duruma el koydu.

Quaresma'nın yanına giden Kalkavan, durumu rapor edip, devam etti. Quaresma da kendisine atılan yabancı maddeleri gözlemci ve görevlilere gösterip, verdi. 40. dakikada yeni bir sorun daha yaşandı. Bu sefer Caner'e gelen maddelere hakem Mete Kalkavan direkt müdahale etti. Hemen gözlemcilerin yanına giden Kalkavan, detaylı bir bilgi verdi. Bu sırada Caner'e pet şişeler atıldı. Fenerbahçeli futbolcular ve teknik heyet yabancı maddelerin olduğu yere koşarak sakinleşmelerini istedi. Quaresma ve Caner uzun süre köşe gönderine gitmedi.

İkili yine temasta : Vodafone Park'ta oynanan ilk karşılaşmada sık sık tartışan Pepe ve Soldado ikilisi Kadıköy'de de yine sıkıntı yaşadı. İlk maçta sürekli karşı karşıya gelen iki futbolcu, rövanşa da bu durumu taşıdı.

İspanya'dan birbirlerini tanıyan ve yıllarca rakip olan Pepe ile Soldado, sahada oldukları her an karşı karşıya geldi. Topsuz oyunda dahi birbirlerine yakın durup, hata arayan iki yıldız, zaman zaman gerginleşti. Her faul pozisyonu ve tehlikeli harekette tansiyon yükseldi, diğer futbolcular araya girdi.

Penaltı sesleri: Mücadelenin 18. dakikasında Fenerbahçe tribünleri penaltı için hareketlendi. Aatif'in Fabri'den dönen şutunu tamamlamak isteyen Giuliano yerde kalınca Kadıköy'de herkes heyecanlandı. Mete Kalkavan devam kararı verirken, hem Giuliano hem de taraftarlar uzun süre itiraz etti.

TREND HABERLER
Yorumlar
TREND HABERLER