DÜNYADAN FUTBOL

Ozan Kabak'a 'tükürükten' 4 maç men cezası!

Almanya Futbol Federasyonu Spor Mahkemesi (DFB), Werder Bremen maçında rakibi Ludwig Augustinsson'a tükürdüğü gerekçesi ile Ozan Kabak'a 4 maç men cezası verdi.

Ozan Kabak'a 'tükürükten' 4 maç men cezası!

Schalke 04 forması giyen Ozan Kabak, Almanya Futbol Federasyonu Spor Mahkemesi (DFB) tarafından 4 maç men cezası aldı. Gerekçe olarak ise rakibi Ludwig Augustinsson'a tükürmesi öne sürüldü. Ayrıca 15 bin Euro para cezası verildi.

DFB'den yapılan açıklamada "DFB Spor Mahkemesi, Bundesliga kulübü Schalke 04'ün sporcusu Ozan Kabak hakkında toplandı ve bir karara vardı. Rakibine karşı sportmenlik dışı davranışı nedeniyle Ozan Kabak'a, sıradaki 4 maçtan men ve 15 bin euro para cezası verdi. 20 yaşındaki oyuncu, cezası boyunca kulübünün tüm resmi maçlarında oynayamayacak. Kırmızı kart nedeniyle 1 resmi maçta oynayamayacak olan Ozan Kabak'ın cezası sonraki 4 maçta başlayacaktır. Kulüp ve oyuncu, verilen bu cezayı kabul etmiştir, karar kesindir. Ozan Kabak, Werder Bremen'e karşı oynadıkları maçın 26. dakikasında rakibi Ludwig Augustinsson'a tükürmüştü. Hakem Markus Schmidt'e sorulduğunda, bu pozisyonu görmediğini ve bu yüzden raporuna yazmadığını dile getirmiştir. Bu nedenle DFB Kontrol Komitesi soruşturma yapmış ve bu suçlamayı getirmiştir" ifadeleri yer aldı. 

Neler olmuştu?

Bundesliga'nın ikinci haftasında haftasonu oynanan Schalke-Werder Bremen karşılaşmasında faul yaptığı rakibine tüküren ve çift sarıdan kırmızı kartla oyundan atılan Ozan Kabak ile ilgili olarak ‘sportmenliğe aykırı şiddetli davranış’ nedeniyle resmi inceleme başlatmıştı.

TREND HABERLER
Yorumlar
TREND HABERLER