FUTBOL

Nihat Özdemir'den 'seyircili maç' müjdesi!

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, lig maçlarının sezonun son 3 haftasında seyircili oynanabilmesi yönünde bir açıklama yaptı.

Nihat Özdemir'den 'seyircili maç' müjdesi!

Nihat Özdemir konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Maçları seyircisiz oynatıyoruz ama şartlar düzelip izin verirse son 3 maçı seyircili oynatabilmek isteriz. Temmuz'da eğer Koronavirüsün kaybolması durumunda, şartlar da izin verirse son 3 haftayı seyircili oynatma durumumuz olabilir. Ana hedefimiz seyircisiz ama şartlar izin verirse son 3 hafta seyircili olabilir" dedi.

"TESCİL KARARI SÖZ KONUSU DEĞİL"

TFF Başkanı sezonun geri kalan bölümüyle ilgili olarak da "Bizim ligimizde hem şampiyonluk yarışında, hem de küme düşme hattında kıyasıya mücadele var. Dolayısıyla tescil gibi bir karar söz konusu değildi. Olmazsa olmazımız bu maçları tamamlayarak oynanması yönünde. O yolda gidiyoruz" ifadelerini kullandı.

TFF Başkanı Nihat Özdemir'in diğer açıklamaları ise şu şekilde;

"TRABZONSPOR'UN CEZASININ KALKMASI İÇİN MÜCADELE EDECEĞİZ"

"UEFA'nın kendisinden çıkan karar değil, üst kurulundan çıkan karar. Bütün itirazlarımızı yapıyoruz. TFF'nin hukuk ve finansal elemanlarıyla birlikte gücümüzü birleştirdik ve inşallah Trabzonspor'un hakkını kendisine teslim edeceğiz. FFP şartlarını, lisans kurulunun bakacağı şartları, harcama limitlerini gözden geçiriyoruz. Yeni maddeleri ortaya koyacağız, bunu ilan edip, kulüplerimizin haziran sonunda bilançolarını alıp buna göre değerlendirmemizi yapacağız."

KULÜPLERİN MALİ DURUMU

"18 kulübümüzün 10'u bankalarla yeniden yapılandırma anlaşması yaptı. Borçlarını 5 yıllık vadeye yaydı. O gün bu anlaşmaları yaptıkları zaman Koronavirüs yoktu. Bugün maalesef böyle bir olay meydan geldi. Sadece Türk kulüpleri değil. Bütün dünyadaki spor kulüpleri etkilendi. Ümit ediyoruz ki, Koronavirüs bu sene bitecek ve Eylül ayında hiçbir şey olmayacak. Ağustos'tan itibaren oynatacağımız yeni sezonda kulüplerimiz tekrar bu kayıplarını yavaş yavaş gidererek, eski mali güçlerine ulaşacaklar."

"YABANCI KURALIYLA İLGİLİ KRİTER GETİRMEYİ DÜŞÜNÜYORUZ"

"2020/21 sezonunda yalnız bu işi yabancı futbol sayısını düşürmek olarak düşünmüyoruz. Yabancı futbolcu sayısı düştüğü gibi, gelecek futbolcularda acaba biz nitelik arayabilir miyiz? Gelen yabancılara baktığınızda 30'un üzerinde çok sayıda futbolcu var. Kriter getirebilir miyiz? Bunun yanında yabancı sayısı kadar altyapıdan yetiştirilen futbolculara takımlarda yer veriliyor mu? Bununla ilgili kulüplerimize destekte bulunabilir miyiz? Bunlarla ilgili çalışmalarımız var. Kulüpler Birliği ile bunu tartışacağız. 2020/21 sezonu için kriterleri yayınlamayı düşünüyoruz. Ani değil, kademeli olarak belki 3 yıl içinde ana hedefimize ulaşacak bir program için çalışıyoruz. İnşallah bunu yakında kamuoyuyla paylaşacağız."

TREND HABERLER
Yorumlar
TREND HABERLER