BASKETBOL

Nefes kesen maçta Beşiktaş Anadolu Efes'i devirdi

Spor Toto Basketbol Süper Ligi’nde normal sezonun son maçlarını oynayan ve ikincilik için salona çıkan Anadolu Efes ile Beşiktaş Sompo Japan’ın mücadelesi nefesleri kesti. Potada nefes kesen maçı Beşiktaş kazandı.

Nefes kesen maçta Beşiktaş Anadolu Efes'i devirdi

Abdi İpekçi Spor Salonu’nda Anadolu Efes’in ilk yarısını 46-44 önde kapattığı karşılaşma müthiş bir mücadeleye sahne oldu. Beşiktaş Sompo Japan son çeyrekteki oyunuyla salondan 91-90 galip ayrıldı ve sezonu ikinci sırada tamamladı.

1.Periyot: 27-25
İlk Yarı: 46-44
3.Periyot: 66-67
Maç Sonucu: 90-91

İLK YARIDA ANADOLU EFES ÜSTÜNDÜ

İki takımın da kora kor bir mücadele sergilediği karşılaşmada ilk periyod Anadolu Efes’in 27-25’lik üstünlüğü ile tamamlandı.

Beşiktaş ikinci periyodun sonlarına doğru bir ara 37-35 öne geçmesine karşın, Anadolu Efes ilk yarıyı 46-44 önde kapattı.

Üçüncü periyotta da müthiş mücadele devam etti ve Beşiktaş, son çeyreğe 67-66 önde girdi.

SON ÇEYREK NEFESLERİ KESTİ

Maçın son çeyreği de nefes nefese bir mücadeleye sahne oldu. Bir Anadolu Efes, bir Beşiktaş öne geçti, son 25 saniyeye 91-90 önde giren Beşiktaş maçı da bu skorla kazanıp 24. galibiyetini alarak sezonu ikinci sırada tamamladı ve play-off maçlarında saha avantajını yakaladı. Beşiktaş’ta Stimac 20 sayıyla takımının en skorer ismi oldu

İki takım arasında oynanan ilk maçı Anadolu Efes 93-83 kazanmıştı.

DARÜŞŞAFAKA DOĞUŞ FARKLI KAZANDI

Gecenin diğer maçında Darüşşafaka Doğuş, Ayhan Şahenk Spor Salonu’nda ağırladığı Best Balıkesir’i 95-72 yenerek normal sezonu 23 galibiyetle tamamladı.

Yorumlar