GALATASARAY

Mustafa Cengiz PFDK sevklerine sert tepki gösterdi

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, TRT Spor'a çok çarpıcı açıklamalarda bulunurken PFDK sevklerine sert tepki gösterdi.

Mustafa Cengiz PFDK sevklerine sert tepki gösterdi

Olaylı Galatasaray - Fenerbahçe derbisinin ardından Disiplin Kurulu'na sevk edilen isimler açıklandı.

Galatasaray'da başkan Mustafa Cengiz'den teknik direktör Fatih Terim'e kadar önemli isimler ve futbolcular, Fenerbahçe'den ise iki futbolcu PFDK'ya sevk edildi. Sarı-Kırmızılı cepheden bu sevke çok sert tepki gösterildi.

"BİZİ PASİF GÖRDÜLER"...Cengiz, "Tabir-i caizse biz ağır konuşmasını da biliriz. Biz bundan imtina ediyoruz. Bu suskunluğumuzu yanlış anladılar. Bizi pasif gördüler. Yaptığımız açıklamada hiçbir şekilde fanatiklik yok. Bugüne kadar hiç ağzımızı açmadık ve buna rağmen bu yapıldı. Bizim suskunluğumuz asaletimizden geliyor." dedi.

Sevk sonrası Fatih Terim'den ilk tepki

İNSANI HAYVANDAN AYIRAN EDEPTİR..."İnsanı hayvandan ayıran en önemli unsurlardan biri edeptir." diyen başkan Cengiz, "Ateşi körükleyen ile ateşe tepki verenler bir araya getirildi. Hakem de bu ateşi körükledi. Biz daha ağır ceza aldık. Lütfen bu yanlıştan dönün." şeklinde konuştu.

MİLLETİ APTAL ALEMİ SERSEM ZANNETMEYİN...Fenerbahçe'nin açıklamasına tepki gösteren Mustafa Cengiz, "Rakip takımın açıklamasında benim teknik direktörüme, yardımcı antrenörüme 'mahalle kabadayısı' dedi, bu nasıl ve nerenin jargonudur? Milleti aptal, alemi sersem zannetmesinler. Biz her şeyin farkındayız. Verilecek kararlarda çifte standart olmasın." dedi.

Galatasaraylı futbolculardan TFF'ye tepki

Yorumlar