SÜPER LİG

MHK'da devrim gibi karar! Hakem atamalarında...

Merkez Hakem Komiitesi Sabri Çelik başkanlığında işe hızlı başladı. Süper Lig hakemleriyle zirve gerçekleştiren Çelik ve ekibi hakemlerin sorunları dinledi ve onlara yeni dönemin beklentilerini aktardı.

MHK'da devrim gibi karar! Hakem atamalarında...

Süper Lig hakemleriyle zirve gerçekleştiren Çelik ve ekibi hakemlerin sorunları dinledi ve onlara yeni dönemin beklentilerini aktardı. Jaab Uilenberg MHK Eğitim Danışmanlığı’na getirildi. Uilenberg hakemlerle her hafta buluşup, maçları değerlendirecek.

Hakem atamalarını kim yapacak?

Hakem atamalarını artık Çelik, Mustafa Çulcu ve Muhittin Boşat üçlüsü yapacak. Bundan sonra her hakem her maçta görev yapabilecek. Atamalarda kulüplerin “O hakemi istemeyiz” isteklerine bakılmayacak.

Abdülkadir Bitigen'e maç verildi

Süper Lig’de ağırlıklı olarak 8-10 hakem görev yapıyordu. Bunu ortadan kaldıran MHK, Süper Lig’de 2.5 yıldır maç yönetmeyen Abdülkadir Bitigen’e Alanya-Kasımpaşa maçında görev verdi.

Bazı hakemler Süper Lig'e dönecek

Koray Gençlerler, Serkan Tokat ve Bahattin Şimşek de 2-3 hafta içerisinde Süper Lig’e dönecekler. Ayrıca 2. Lig’den 10 hakem de 1 ay içerisinde Süper Lig’e kaydırılacak.

Ödül ve ceza sistemi

Ödül ve ceza sistemi de getirilirken, iyi maç yöneten daha çok görev alacak, hata yapan kızağa çekilecek.

Yorumlar