KAYSERİSPOR

Marius Sumudica maç sonu patladı!

Kayserispor Teknik Direktörü Marius Sumudica, 3-1 kaybettikleri Galatasaray maçının ardından açıklamalarda bulundu.

Marius Sumudica maç sonu patladı!

Kayserispor Teknik Direktörü Marius Sumudica, Süper Lig'in 18. haftasında sahalarında 3-1 kaybettikleri Galatasaray maçının ardından sert açıklamalarda bulundu.

Marius Sumudica'nın maç sonu ilk açıklamaları şöyle:

Hakemlere 2 posizyon için tepki : "Oyunda hatalar var ama bizim yaptığımız hatalar değil. Yan hakem ilk golde bir metre ofsaytı önünde olmasına rağmen görmedi. İkinci hata da Denayer'in Umut'u düşürdüğü pozisyon, orada kırmızı kart çıkmalıydı. Bu şekilde oynayamayız, oynamanın bir anlamı yok. Hakemler bizim lehimize hiç hata yapmıyorlar. Zaten sadece bize sarı kart verildi, Galatasaray hiç sarı kart görmedi." 

Kayserispor - Galatasaray maçı golleri ve geniş özeti

"Galatasaraylı 5 futbolcu yerde yattı" : "Umut'un pozisyonunu da gösterin tüm ülke görsün. Cüneyt Çakır, Türkiye'nin en iyi hakemi olduğu söyleniyor. Ama bunu nasıl göremez. Bu zamana kadar hakemler hakkında konuşmadım ama bunu nasıl göremez. İkinci yarıda daha düzenli oynadık. Ama saydım, Galatasaraylı 5 futbolcu yerde yattı, Muslera oyunu geç başlattı. Ben sadece yaptığım işe biraz saygı istiyorum."

Marius Sumudica'nın basın toplantısındaki açıklamaları ise şöyle:

Galatasaray maçı sonrası düzenlenen basın toplantısında konuşan Kayserispor Teknik Direktörü Marius Sumudica, "Bu takım 30 puanı sahada mücadele ederek kazandı. Bizim lehimize hiçbir hata hatırlamıyorum ki 3 puan kazanalım. Daha fazla konuşmak istemiyorum." ifadelerini kullandı.

"Bu takım 30 puanı sahada mücadele ederek kazandı" : Marius Sumudica, maçın hakemi Cüneyt Çakır'a tepki gösterdi. İlk yarı kötü oynadıklarını ancak ikinci yarı Galatasaray'dan daha iyi oynadıklarını ifade eden Sumudica, "Hakemin yardımlarıyla ilk 15 dakikada 2 gol yedik. Bu zamana kadar hakemler hakkında bir şey söylemedim. Tamam, ben de buradan iyi oynadığımızı söylemeyeceğim. Galatasaray büyük bir camia, bunu biliyoruz, ama attığı ilk gol bir metre ofsayt. Daha sonra ikinci golü yedik. İkincisi Umut'un pozisyonu, kaleci ile karşı karşıya kalacağı pozisyon. Herkes gördü bunu ama Türkiye'nin en iyi hakemi var sahada. İkinci yarıya iyi başladık, golü de bulduk. Beraberliği yakalayacak fırsatlar da ele geçirdik. Ben anlamıyorum, Galatasaray gibi büyük bir camianın futbolcuları 5 defa yerde yatarak zaman geçirmeye çalıştırlar. Hakem buna izin verirse kazanmak da böyle kolay olur. İyi oynamaya başlıyorsunuz, oyunu hızlandırıyorsunuz, rakibimiz yerde yatarak yavaşlatıyor. Hakem bir defa bile uyarmadı Muslera'yı. Maçı kaybettik ama sadece bu sebepler değil. İlk yarı iyi oynamadık. Ama ikinci yarı onlardan iyi oynadığımızı siz de görmüşsünüzdür. Futbol böyle bir şey. İlk maçı Galatasaray'a yine kaybetmiştik. Bu takım 30 puanı sahada mücadele ederek kazandı. Bizim lehimize hiçbir hata hatırlamıyorum ki 3 puan kazanalım. Daha fazla konuşmak istemiyorum." ifadelerini kullandı. 

"Taraftarlardan özür dilerim" : Stadı dolduran ve tüm biletleri tüketen taraftarlardan da takım adına özür dileyen Sumudica, "Taraftarlardan özür dilerim, stadı doldurdular. İkinci yarı oyuncularım ellerinden gelen her şeyi yaptılar, risk aldık. O yüzden 3. golü yedik." diye konuştu.

Yorumlar
TREND HABERLER