BASKETBOL

Mahmut Uslu'dan Galatasaray'a sert sözler

Fenerbahçe ve Galatasaray'ın kadın basketbolunda devam eden Lynetta Kizer Krizi'ne Mahmut Uslu da katıldı.

Mahmut Uslu'dan Galatasaray'a sert sözler

Fenerbahçe yönetiminden kulübün genel sekreteri Mahmut Uslu, Galatasaray yönetimini eleştiren açıklamalarda bulundu.

Hürriyet gazetesine konuşan Uslu, eski Basketbol Federasyonu 2. başkanı ve eski milli takım teknik kurul başkanı olarak, söz konusu basketbol olunca sessizligini ilk kez bozdu ve önemli açıklamalar yaptı.

Fenerbahçe yeniden oynama teklifini reddetti

İşte Uslu’dan Kizer krizi sonrası Dursun Özbek ve Galatasaray’a yanıtlar:

"GROSSKREUTZ’A DA BAKSINLAR"

"Öncelikle, Galatasaray sorumlusunun söylediklerinin aksine, Fenerbahçe yönetimi olarak bizler, şu ana kadar bu konuyla ilgili hiçbir şekilde demeç vermedik ve herhangi bir açıklama yapmadık"

"Federasyonun emir erimiz olduğunu söylüyor. Tufan - Cemal skandalında da mı TBF emir erimizdi? Şampiyonluk maçına çıkmadıklarında da mı TBF emir erimizdi? Kizer’i TBF mi oynattı? Futbolda Grosskreutz’ı profesyonellerin bir hatası nedeniyle oynayamadığı zaman da Futbol Federasyonu mu hatalıydı?"

Galatasaray hükmen mağlup sayıldı

"Bu oyuncu ABD Milli Takımı’nda oynamış. Bosna Milli Takımı’nda nasıl oynayabilirdi ki zaten. İnternet var, baksınlar. Aslında baktıklarından da eminim. Çaresizlikten bu yanlışlığı yaptılar. Kamuoyunu yanıltmasınlar"

"MAÇTAN ÖNCE BAŞVURDUK"

"Öte yandan, basın toplantısında, maçtan sonra itiraz ettiğimiz söyleniyor. Tam aksine, maçtan bir gün evvel, bu oyuncunun oynatılmaması gerektiğini hem şifahen, hem yazılı olarak bildirdik ve hatta maçtan 2 saat evvel resmi itiraz dilekçesi verdik. Bizim için mağlup olup olmamak çok da önemli değil. Zaten son 15 yıldır Türk kadın basketbolunu domine ediyoruz"

"Bu yanlışlıkları yapanlar görevde kalıyor. Rahmetli Ali Ağabey (Ali Uras), Özhan Ağabey (Özhan Canaydın) ve hatta Sayın Duygun Yarsuvat Hoca, başkan olsalardı bunların hiçbiri olmazdı ve tüm bu yanlışları basın toplantısı ile düzeltmeye çalışmazlardı. Böyle bir durum, onların başkanlık dönemlerinde olsa, o profesyonellerin görevine son verilir, kovulurlardı. Ancak hata yapanlar işine devam ediyor, başka kişiler ve kurumlar suçlanıyor"

Işıl Alben'den olay sözler!

"O LİSANSIN NASIL VERİLDİĞİ ORTAYA ÇIKARILMALI"

“Yönetmelikleri ve kanunları bilmek yöneticilerin görevidir. Yönetmelikler bu kadar açık olduğu halde, bu lisansı almak için nasıl müuracaat edebildiler? Ne basketbol federasyonu başkanının, ne de federasyon yöneticilerinin bundan haberi var"

"Bu tamamen bir oyun. Yalancının mumu yatsıya kadar yanar. Asıl skandal, bu lisansı nasıl aldıkları. Avrupalı lisansı almış bir oyuncu daha sonra nasıl ABD lisansı alabiliyor? Bu mutlaka araştırmalı. Bu lisansı kimlerin verdiği ortaya çıkartılmalıdır”

"HEP İŞ ÇEVİRİYORLAR"

“Hatayı kendilerine aramalılar. Kapalı kapılar ardında iş çevirme alışkanlıkları var. Kurallar çok açık. 21. maddeye göre bir oyuncu eğer Avrupalı statüsünde başladıysa öyle devam etmeli. Eğer önce Avrupalı sonra da ABD’li olarak oynatırsan hükmen mağlup olursun. Galatasaraylı profesyonellerin büyük bir yanlışı olduğu ortada”

Galatasaray'dan bir Avrupa zaferi daha
Yorumlar