KAYSERİSPOR

Maçta itiraz etti maçtan sonra geri adım attı

Kayserispor'un Beşiktaş ile sahasında oynadığı ve 1-1 berabere kaldığı maçta Cenk Tosun'a yaptığı hareket sonrası penaltıya sebebiyet veren Umut Bulut, pozisyonu yorumladı.

Maçta itiraz etti maçtan sonra geri adım attı

Süper Lig’in 15. haftasında Kayserispor, öne geçtiği maçta Beşiktaş ile 1-1 berabere kaldı.

Karşılaşmada ilk yarının son saniyelerinde Umut Bulut’un Cenk Tosun’a yaptığı hareket sonrası çalınan penaltı kararı, tartışmalara neden olmuştu. Hakemin düdüğünden sonra uzun süre itirazda bulunan ve pozisyonun penaltı olmadığını savunan Umut Bulut, maç sonrası Lig TV mikrofonlarına yaptığı açıklamada kararını değiştirdi.

Umut Bulut

İtirazları nedeniyle sarı kart da gören Umut Bulut, penaltı pozisyonu ile ilgili “Pozisyonun sıcaklığında Cenk’e temas etmediğimi düşünmüştüm. Ancak sonradan izlediğimde bunun doğru olmadığını gördüm. Herkes de pozisyonun penaltı olduğunu söylüyor sanırım… Ben de penaltı olduğunu söyleyebilirim” dedi.

Maçta Kayserispor’un tek golüne imza atan Umut Bulut, kazanmak için sahaya çıktıklarını ancak alınan bir puanın da kendileri için iyi sonuç olduğunu sözlerine ekledi.

YORUMCULARIN GÖRÜŞLERİ : Rıdvan Dilmen: Umut, topa vururken Cenk'i de alıp götürüyor. Ben hakem olsam penaltıyı çakardım orada. Önce ayağı vurup mu topa vuruyor onu tartışmak gerekiyor. Topla karışık faul olduğu için pozisyon penaltı.

Mehmet Demirkol: Cenk önce topa vuruyorsa, pozisyon penaltıdır. Cenk vurmadan Umut vuruyorsa penaltı değildir. Bence ikincisi oldu pozisyonda. Ama çok hızlı oldu. Hakemi aldatabilir. Cenk’in yaptığı bir aldatma değil.

Ahmet Çakar: Beşiktaş'ın kazandığı penaltı yüzde 100 doğru.

Yorumlar
TREND HABERLER