TRABZONSPOR

Konyaspor-Trabzonspor maçı geniş özeti

Süper Lig'in 22. haftasında Atiker Konyaspor ile Trabzonspor 1-1 berabere kaldı.

Konyaspor-Trabzonspor maçı geniş özeti

Spor Toto SÜper Lig'de haftanın önemli maçlarından birinde Atiker Konyaspor ile Trabzonspor 1-1 berabere kaldı. 

Karşılaşmaya Trabzonspor pozisyonlar buldu ama Serkan'ı geçemedi. Ardından Konyaspor dengeyi sağladı ve oyun orta saha mücadelesine döndü. İlk yarıda iki takım açısından da büyük tehlike olmadı ve devre arasına 0-0 girildi.

RANGELOV FRİKİKTEN ATTI

Ancak ikinci yarı fırtına gibi başladı. 47. dakikada kazanılan serbest vuruşta Rangelov harika vurdu ve Onur'u çaresiz bıraktı.

RODALLEGA'NIN İLK GOLÜ 1 PUANI GETİRDİ

Ancak 6 dakika sonra bordo mavili takımın 2. yarıdaki en önemli simi Olcay'ın tek başına yarattığı tehlikede Rodallega son vuruşu yaptı ve bodo mavili ekip formasıyla ilk golüne imza attı.

Golden sonra bordo mavili ekip tehlikeler yakalasa da bu kez sahneye çıkan Ali Turan oldu. Kritik müdahalelerle konuk takımın gol bulmasını engelledi.

Daha sonra kontrolü ele geçiren Konyaspor, Bajic ile bir kez Onur'u, bir kez de Barry Douglas ile direği geçemedi. Mücadele de 1-1 sona erdi. Böylece Trabzonspor 32, Konyaspor ise 29 puana yükseldi.

Konyaspor-Trabzonspor maçından kareler

KONYASPOR: 1 - 1 :TRABZONSPOR

Maç Sonu: Karşılaşmada son düdük çaldı. Konyaspor ile Trabzonspor 1-1 berabere kaldı.

90+3. dakika: Yusuf rakibinden sıyrılmak isterken yerde kaldı. Trabzonspor tehlikeli olabilecek bir bölgeden serbest vuruş kullanacak. Yusuf'un kullandığı serbest vuruşta Rodallega'nın kafa vuruşu üst ağlarda kaldı.

90+2. dakika: Gelişen Trabzonspor atağında Pereira'nın sağ kanattan ortasında Bero'nun kafa vuruşu kaleci Serkan'da kaldı.

90+1. dakika: Gelişen Konyaspor atağında Ali savunmanın arkasına koşu yapan Bajic'i topla buluşturmak istedi ancak pozisyon ofsayt.

90. dakika: Trabzonspor'da Onazi yerini Zeki'ye bıraktı. Konyaspor'da Deni Milosevic Rangelov'un yerine oyuna dahil oldu. Karşılaşmanın sonuna en az 3 dakika ilave edildi.

89. dakika: Ali Çamdalı sağ kanattan orta yapmak isterken Mas araya girdi ve ona orta yapma şansı vermedi.

88. dakika: Gelişen Konyaspor atağında Amir Hadziahmetovic'in sol kanattan ortasında savunma topu karşıladı. Konyaspor bu dakikalarda dönen topları da almaya başladı.

87. dakika: Karşılaşmada son dakikalara girilirken Konyaspor baskı kurmaya çalışıyor.

86. dakika: Barry Douglas'ın sağ kanattan kullandığı kornerde savunmasına yardıma gelen Rodallega topu uzaklaştırdı.

85. dakika: Gelişen Konyaspor atağında Skubic'in sağ kanattan ortasını savunma karşıladı. Skubic bir kez daha sağ kanattan ortasını yaptı. Onun ortasında Medjani topu karşıladı ve top dışarıya gitti. Ev sahibi takım korner kullanacak.

84. dakika: Barry Douglas serbest vuruşta doğrudan kaleyi düşündü. Onun vuruşunda top direkten oyun alanına geri döndü.

83. dakika: Trabzonspor'da Castillo yerini Bero'ya bıraktı.

82. dakika: Trabzonspor'da Bero oyuna girmek için hazırlık yapmaya başladı. Konyaspor gole çok yaklaştı. Sol kanattan ceza sahasına giren Barry Douglas ortasını yaptı. Onun ortasında Rangelov'un vuruşunu Onur kurtardı. Bajic Mas'tan sıyrılmak isterken yerde kaldı. Konyaspor tehlikeli olabilecek bir bölgeden serbest vuruş kullanacak.

80. dakika: Topla oynama oranları: Konyaspor %40 Trabzonspor %60

79. dakika: Trabzonspor tehlikeli geldi. Yusuf'un pasıyla ceza sahası sağ çaprazında topla buluşan Olcay şutunu çekti. Onun vuruşunda top yandan dışarıya gitti.

78. dakika: Trabzonspor tehlikeli geldi. Yusuf'un pasıyla ceza sahası sağ çaprazında topla buluşan Olcay şutunu çekti. Onun vuruşunda top yandan dışarıya gitti.

77. dakika: Gelişen Konyaspor atağında Bajic rakip ceza sahasının önünden şut çekmek isterken Olcay araya girdi ve topu kalecisine kazandırdı.

76. dakika: Gelişen Trabzonspor atağında Yusuf sağ kanattan hareketlenen Olcay'ı düşündü ancak topun şiddetini iyi ayarlayamadı ve top dışarıya gitti.

75. dakika: Trabzonspor tehlikeli geldi. Olcay'ın pasıyla ceza sahasında topla buluşan Pereira vuruşunu yaptı. Onun şutunda top yandan dışarıya gitti.

74. dakika: Gelişen Konyaspor atağında Barry Douglas'ın sol kanattan yaptığı ortayı Mas karşıladı.

73. dakika: Konyasporlu futbolcular bu dakikalarda kendi arlarında pas yapıyor.

71. dakika: Barry Douglas'ın sağ kanattan kullandığı kornerde Dimitar Rangelov'un kafa vuruşunu Onur çıkardı. Konyaspor bir kez daha korner kullanacak. Barry Douglas'ın sağ kanattan ikinci kez kullandığı kornerde savunma topu karşıladı. Sonrasında topu tekrar alan Barry Douglas'ın ortası kaleci Onur'da kaldı.

70. dakika: Hava topu mücadelesinde Uğur Bajic'e faul yaptı. Konyaspor tehlikeli olabilecek bir bölgeden serbest vuruş kullanacak. Barry Douglas'ın kullandığı serbest vuruşta Uğur topu karşıladı ve top dışarıya gitti. Ev sahibi takım bu kez korner kullanacak.

69. dakika: Yusuf'un pasıyla ceza sahasında topla buluşan Castillo vuruşunu yapmak isterken topun kontrolünü kaybetti ve top kaleci Serkan'da kaldı.

68. dakika: Gelişen Trabzonspor atağında Pereira sağ kanattan ortasını yaptı ancak onun orta yaptığı bölgede takım arkadaşı yok.

67. dakika: Trabzonspor gole çok yaklaştı. Castillo sağ kanattan ceza sahasına girdikten sonra sıfıra indi ve ortasını yaptı. Onun ortasında Onazi'den önce Ali araya girdi ve top dışarıya gitti. Trabzonspor korner kullanacak. Yusuf'un sağ kanattan kullandığı kornerde kafalardan seken top sonrası ceza sahasında topu önünde bulan Mas'ın vuruşu üstten dışarıya gitti.

66. dakika: Konyaspor'da Jens Jonsson yerini Ali'ye bıraktı.

65. dakika: Konyaspor'da Ali Çamdalı oyuna girmek için hazırlık yapmaya başladı. Gelişen Trabzonspor atağında Olcay'ın ceza sahası dışından yaptığı vuruş savunmadan geri döndü. Sonrasında dönen topu alan Yusuf'un şutu üstten dışarıya gitti.

64. dakika: Olcay savunmanın arkasına koşu yapan Rodallega'yı topla buluşturmak istedi ancak Serkan kalesini zamanında terk ederek topu kontrol etti.

63. dakika: Gelişen Konyaspor atağında Skubic'in sağ kanattan yaptığı orta Mas'a çarparak dışarıya gitti. Konyaspor korner kullanacak. Barry Douglas'ın sağ kanattan kullandığı kornerde Amir Hadziahmetovic'in kafa vuruşunu kaleci Onur kurtardı.

62. dakika: Gelişen Trabzonspor atağında sağ kanattan ceza sahasına giren Rodallega kaleyi düşündü. Onun vuruşunda top kaleci Serkan'da kaldı.

61. dakika: Trabzonsporlu futbolcular bu dakikalarda kendi aralarında pas yapıyor.

60. dakika: Gelişen Konyaspor atağında Skubic'in sağ kanattan yaptığı ortayı savunmada Medjani karşıladı.

59. dakika: Olcay'ın sol kanattan kullandığı kornerde savunma topu uzaklaştırdı.

58. dakika: Trabzonsporlu futbolcular bu dakikalarda kendi aralarında pas yapıyor. Trabzonspor tehlikeli geldi. Onazi'nin pasıyla ceza sahasında topla buluşan Rodallega Castillo'ya pasını verdi ancak Ali araya girdi ve top dışarıya gitti. Trabzonspor korner kullanacak.

57. dakika: Rangelov'un tedavisi nedeniyle oyun bu dakikalarda durdu.

56. dakika: Rangelov sol kanattan orta yapmak isterken Onazi araya girdi ve ona orta yapma şansı vermedi. Pozisyonun ardından Rangelov sakatlık geçiriyor. Sağlık görevlileri oyun alanında.

55. dakika: Konyaspor oyuna yeniden başladı.

54. dakika: GOL! Aytaç serbest vuruşu paslaşarak kullandıktan sonra sağ kanatta topla buluşan Olcay iki rakibinden sıyrıldı ve ceza sahasına girdi. Olcay daha sonra ceza sahasındaki Hugo Rodallega'ya pasını verdi. Hugo Rodallega'nın bekletmeden yaptığı vuruş ağlarla buluştu.

53. dakika: Aytaç rakibinden sıyrılmak isterken yerde kaldı. Konuk takım orta sahadan serbest vuruş kullanacak.

52. dakika: Trabzonsporlu futbolcular bu dakikalarda kendi aralarında pas yapıyor.

50. dakika: Trabzonspor golün ardından beraberlik için baskı kurmaya çalışıyor.

49. dakika: Gelişen Trabzonspor atağında Onazi ceza sahası dışından şansını denedi. Onun vuruşunda top üstten dışarıya gitti.

48. dakika: Trabzonspor oyuna yeniden başladı. Trabzonspor tehlikeli geldi. Rakip ceza sahasında topla buluşan Rodallega geriden gelen Castillo'ya pasını verdi. Onun vuruşunda top üstten dışarıya gitti.

47. dakika: GOL! Serbest vuruşta topun başına geçen Rangelov topu ağlara gönderdi ve takımını 1-0 öne geçirdi.

46. dakika: Karşılaşmada ikinci yarı başladı. Trabzonspor'da Mustafa yerini Aytaç'a bıraktı. Konyaspor'da Bajic Halil'in yerine oyuna girdi. Bajic ceza sahası dışından şut atmak isterken Aytaç'ın müdahalesiyle yerde kaldı. Ev sahibi takım tehlikeli olabilecek bir bölgeden serbest vuruş kullanacak.

Devre Arası: İlk yarıda son düdük çaldı. Takımlar soyunma odasına 0-0'lık beraberlikle gidiyor.

45+2. dakika: Onur serbest vuruşta topu ileriye doğru gönderdi ancak top Konyasporlu futbolcularda kaldı. Sonrasında gelişen atakta Fofana ceza sahası dışından şansını denedi. Onun vuruşunda top savunmadan geri döndü.

45+1. dakika: Trabzonspor savunmasının arkasına gönderilen pasta Halil topu almak isterken Mustafa'ya faul yaptı. Trabzonspor serbest vuruş kullanacak.

45. dakika: Onazi savunmanın arkasına hareketlenen Rodallega'yı topla buluşturmak istedi ancak Vukovic zamanında araya girdi ve topun Rodallega'ya gelmesine engel oldu. İlk yarının sonuna en az 2 dakika ilave edildi.

44. dakika: İlk yarının son anlarında Trabzonsporlu futbolcular kendi aralarında pas yapıyor.

43. dakika: Gelişen Trabzonspor atağında sol kanatta topla buluşan Onazi ortasını yaptı. Onun ortasında Barry Douglas topu karşıladı.

42. dakika: Hızlı gelişen Konyaspor atağında Nejc Skubic'in sağ kanattan ortasını savunma karşıladı. Sonrasında Skubic ve Onazi hava topu mücadelesinde kafa kafaya çarpıştı. Sağlık görevlileri iki oyuncunun tedavisi için oyun alanında.

41. dakika: Uğur serbest vuruşta topu ileriye doğru gönderdi ancak top Konyasporlu futbolcularda kaldı.

40. dakika: Olcay Barry Douglas'ın müdahalesiyle yerde kaldı. Trabzonspor orta sahadan serbest vuruş kullanacak.

39. dakika: Karşılaşmada bu dakikalarda tempo düşmeye başladı. İki takım da orta sahada pas hatası yapıyor.

38. dakika: Yusuf'un sol kanattan kullandığı kornerde top herkesi aştı ve diğer kanattan dışarıya gitti.

37. dakika: Castillo'nun pasıyla ceza sahasında topla buluşan Yusuf vuruşunu yaptı. Onun şutunda Vukovic araya girdi ve top dışarıya gitti. Trabazonspor korner kullanacak.

35. dakika: Barry Douglas korneri paslaşarak kullandıktan sonra ortasını yaptı. Onun ortasında ceza sahasında kafalardan seken top kaleci Onur'da kaldı.

34. dakika: Hızlı gelişen Konyaspor atağında Halil sağ kanatta topla buluştuktan sonra arka direkteki Rangelov'u topla buluşturmak istedi ancak Pereira zamanında araya girdi tehlikeyi önledi. Nejc Skubic'in pasıyla ceza sahasında topla buluşan Halil vuruşunu yaptı. Onun şutunda top savunmadan dışarıya gitti. Konyaspor korner kullanacak.

33. dakika: Rodallega Ali'den sıyrılmak isterken yerde kaldı. Trabzonspor tehlikeli olabilecek bir bölgeden serbest vuruş kullanacak. Olcay'ın kullandığı serbest vuruşta savunma topu karşıladı.

32. dakika: Topla oynama oranları: Konyaspor %45 Trabzonspor %55

31. dakika: Gelişen Trabzonspor atağında Onazi savunmanın arkasına koşu yapan Rodallega'yı düşündü ancak Rodallega topu alırken Ali'ye faul yaptı.

30. dakika: Trabzonsporlu futbolcular bu dakikalarda kendi aralarında pas yapıyor.

28. dakika: Gelişen Konyaspor atağında Amir Hadziahmetovic savunmanın arkasına koşu yapan Rangelov'u topla buluşturmak istedi ancak Uğur zamanında araya girerek topu takımına kazandırdı.

27. dakika: Konyasporlu futbolcular bu dakikalarda kendi aralarında pas yapıyor.

26. dakika: Gelişen Trabzonspor atağında Onazi ceza sahası dışından şansını denedi. Onun vuruşunda top savunmadan sekerek kaleci Serkan'da kaldı.

25. dakika: Mustafa'nın tedavisi nedeniyle oyun bu dakikalarda durdu. Olcay'ın sol kanattan kullandığı kornerde top kaleci Serkan'da kaldı.

24. dakika: Pozisyonun ardından Mustafa sakatlık geçiriyor. Sağlık görevlileri oyun alanında.

23. dakika: Ali serbest vuruşta top ileriye doğru gönderdi ancak top Trabzonspor'da kaldı. Sonrasında gelişen Trabzonspor atağında Mas'ın sol kanattan ortasını savunma karşıladı ve top dışarıya gitti. Trabzonspor korner kullanacak. Yusuf'un sol kanattan kullandığı kornerde Mustafa'nın kafa vuruşu savunmadan dışarıya gitti. Trabzonspor bir kez daha korner kullanacak.

22. dakika: Fofana sağ kanattan topla birlikte hareketlenmek isterken Mas'ın müdahalesiyle yerde kaldı. Konyaspor sağ kanattan serbest vuruş kullanacak.

21. dakika: Gelişen Trabzonspor atağında Mas ceza sahası dışından yaptığı vuruş savunmadan geri döndü.

20. dakika: Konyaspor gole çok yaklaştı. Mustafa'nın kaptırdığı top sonrası gelişen atakta Dimitar Rangelov'un pasıyla kaleciyle karşı karşıya kalan Amir Hadziahmetovic'in vuruşunu Onur kurtardı.

19. dakika: Yusuf'un kullandığı serbest vuruşta savunma topu karşıladı. Sonrasında hızlı gelişen Konyaspor atağında Nejc Skubic'in sağ kanattan ortasını savunma karşıladı.

18. dakika: Pereira sağ kanattan orta yapmak isterken yerde kaldı. Trabzonspor serbest vuruş kullanacak.

17. dakika: Barry Douglas'ın sağ kanattan kullandığı kornerde top herkesi aştı ve diğer kanattan dışarıya gitti.

16. dakika: Konyaspor yine tehlikeli geldi. Volkan savunmanın arkasına koşu yapan Halil'i topla buluşturmak istedi ancak Uğur son anda araya girerek Halil'in kaleciyle karşı karşıya kalmasına engel oldu ve top dışarıya gitti. Ev sahibi takım korner kullanacak.

15. dakika: Gelişen Konyaspor atağında Barry Douglas'ın sol kanattan ortasında Rangelov'un şutu kaleci Onur'da kaldı.

13. dakika: Bu kez Trabzonspor gole çok yaklaştı. Yusuf'un pasıyla savunmanın arkasında topla buluşan Castillo kaleciyle karşı karşıya kaldı ancak topu ayağından fazla açınca kaleci Serkan topu aldı.

12. dakika: Barry Douglas'ın kullandığı serbest vuruşta Volkan'ın kafa vuruşu yandan dışarıya gitti.

11. dakika: Barry Douglas korneri paslaşarak kullandıktan sonra topu alan Fofana'nın ortasında savunma topu karşıladı. Sonrasında topu tekrar alan Barry Douglas yerde kaldı. Konyaspor sağ kanattan serbest vuruş kullanacak.

10. dakika: Konyaspor gole çok yaklaştı. Savunmanın arkasında topla buluşan Halil geriden gelen Volkan'a pasını verdi. Volkan'ın ceza sahası dışından yaptığı vuruşta Onur top dokundu ve top direkten dışarıya gitti. Konyaspor korner kullanacak.

9. dakika: Konyaspor tehlikeli geldi. Hızlı gelişen atakta savunmanın arkasında topla buluşan Rangelov vuruşunu yaptı. Onun şutunda top yandan dışarıya gitti. 

8. dakika: Vukovic savunmanın arkasına koşu yapan Rangelov'u topla buluşturmak istedi ancak Mustafa araya girerek Rangelov'un topu almasına engel oldu ve top dışarıya gitti.

7. dakika: Barry Douglas'ın kullandığı serbest vuruşta top herkesi aştı ve diğer kanattan dışarıya gitti.

6. dakika: Gelişen Konyaspor atağında Halil'den topu alan Mustafa sonrasında topu ayağından fazla açtı ve Barry Douglas'a faul. Mustafa bu müdahalenin ardından sarı kart gördü. Konyaspor tehlikeli olabilecek bir bölgeden serbest vuruş kullanacak.

5. dakika: Topun hakimiyeti ilk dakikalarda Trabzonspor'da. Bordo - mavili oyuncular kendi aralarında pas yapıyor.

4. dakika: Konyaspor'un cezası nedeniyle sadece Trabzonsporlu taraftarlar takımlarını tribünden destekliyor.

3. dakika: Trabzonsporlu futbolcular bu dakikalarda pas yapıyor.

2. dakika: Trabzonspor tehlikeli geldi. Mas'ın pasıyla savunmanın arkasında topla buluşan Rodallega kaleciden sıyrıldı ancak açısını kaybetti ve pasını sol kanattan bindirme yapan Mas'a verdi. Mas'ın sol kanattan ortasında top Konyaspor'da kaldı.

1. dakika: Karşılaşmada ilk düdük çaldı. İki takıma da başarılar...

Maçtan Önce: Takımlar seremoni için sahaya çıkıyor. Konya'da İstiklal Marşımız...

TREND HABERLER
Yorumlar
TREND HABERLER