Kayserispor'dan PFDK'ya tepki
Kayserispor, PFDK'nın çifte standart uyguladığını iddia ederek tepki gösterdi.
![Kayserispor'dan PFDK'ya tepki](https://i.internetspor.com/2/820/513/assets/web/images/default.jpg)
Kayserispor Kulübü, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'nun (PFDK) çifte standart uyguladığını iddia ederek tepki gösterdi.
Kayserispor Kulübü Başkan Vekili Av. Rıfat Pehlivan, yazdığı yazçılı açıklamada, "23 Ekim tarihinde oynanan Beşiktaş-Antalyaspor maçında Antalyaspor futbolcusu Diego'nun maçın hakemine hakaret ettiği nedeniyle direkt kırmızı kart görmesine rağmen 1 resmi müsabakadan men edilmiştir. Halbuki PFDK talimatlarına göre cezanın alt sınırı 2 maçtır. PFDK'nın verdiği bu kararı hayretler içerisinde gördük ve bir anlam veremedik" dedi.
![](http://i.internethaber.com/files/2016/10/28/1726791/1726791.jpg?v=1477658114kbmjqkmzo3)
PFDK'nın 15 Eylül 2016 tarihli kararında 41. Maddeden Keçiörengücü futbolcusu Mustafa Kayabaş'ın 2 resmi müsabakadan men, 22 Eylül tarihinde Eyüpspor futbolcusu Ethem Bayburt'un hakeme itiraz ve hakareti nedeniyle 2 resmi müsabakadan men edildiğinin altını çizen Av.Rıfat Pehlivan, "PFDK'nın oynayacağımız kritik maç öncesinde Antalyasporlu futbolcu Diego'ya neden 1 maç ceza verdiğini anlamış değiliz. PFDK'nın verdiği bu kararı şiddetle kınıyoruz" açıklaması yaptı.