Kayserispor İstanbul'da turladı
Türkiye Kupası 5. turunda Kayserispor, 3-2'nin rövanşında Eyüpspor'u İstanbul'da 2-0 yendi, bir üst tura yükseldi. Kayseri temsilcisinin golleri 49'da Deniz Türüç ve 74'te Geoffrey Bia'dan geldi.
![Kayserispor İstanbul'da turladı](https://i.internetspor.com/2/820/513/assets/web/images/default.jpg)
Ziraat Türkiye Kupası 5. turunda Süper Lig ekibi Kayserispor, TFF 2. Lig Kırmızı Grup takımlarından Eyüpspor'u deplasmanda 2-0 yenerek son 16'ya kaldı.
Kayseri temsilcisi, ilk karşılaşmada da rakibini 3-2 mağlup etmişti.
İlk yarısı 0-0 sona eren karşılaşmanın 49. dakikasında Kayserispor öne geçti. Erdal Öztürk'ün ara pasında kaleciyle karşı karşıya kalan Deniz Türüç, meşin yuvarlağı filelere gönderdi : 0-1.
73. dakikada sarı-kırmızılılar farkı ikiye çıkardı. Kaleci ile karşı karşıya kalan Gyan'ın şutunda direkten dönen meşin yuvarlağı Bia, kale sahası içinde filelerle buluşturdu: 0-2.
Kayserispor sahadan 2-0 galip ayrılarak adını son 16'ya yazdırdı.