BASKETBOL

Hidayet Türkoğlu'ndan sert tepki! 'Bu bir utanç'

Yunanistan'da düzenlenen 18 Yaş Altı Erkekler Avrupa Basketbol Şampiyonası'nda Türkiye, finalde karşılaştığı İspanya'ya 57-53 mağlup oldu ve turnuvayı ikinci tamamladı.

Hidayet Türkoğlu'ndan sert tepki! 'Bu bir utanç'

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu, 18 Yaş Altı Erkekler Avrupa Basketbol Şampiyonası'nda, Türkiye'nin İspanya'ya kaybettiği maçta, skandal kararlar veren hakemlere sert tepki gösterdi.

Yunanistan’ın Volos kentinde düzenlenen FIBA 18 Yaş Altı Erkekler Avrupa Şampiyonası finalinde Milliler, uzun süre önde götürdüğü karşılaşmada İspanya’ya mağlup oldu.

Adem Bona, Atakan Erdek, Ömer Küçük, Mustafa Kurtuldum ve Tarık Sezgün 5’i ile parkeye çıkan Milli Takım, mücadeleye etkili başladı ve ilk çeyreği 16-13 önde tamamladı. İkinci çeyreğe iki takım da dengeli başladı ancak kontrolü elinde tutan ve farkı da açmayı başaran ay-yıldızlılar, Ömer’in son saniyelerdeki basketiyle devreye 8 sayı farkla 31-23 önde girdi.

Rakibin öne geçmesine izin vermedi

Milli Takım, üçüncü çeyrekte etkili oyununu sürdürse de periyotun sonuna doğru rakibin özellikle Aldama ile farkı kapatmasına engel olamadı. Üçüncü çeyrekte rakip İspanya 1.59 saniye kala farkı 4’e, (37-41) 1.24 kala da Aldama ile farkı 1 sayıya kadar indirdi. (40-41) Milli Takım, rakibin öne geçmesine izin vermedi ve son periyota 43-42 önde girdi.

Hidayet Türkoğlu'ndan sert tepki

TRT Spor'a konuşan Hidayet Türkoğlu, "Hayatım boyunca hakem konuşan biri olmadım. Ancak FIBA her geçen gün kendini daha rezil duruma sokuyor. Son pozisyonun çalınmaması ne hale geldiğini gösteriyor. Bu kadar ucuz olmamalı. Bunun takipçisi olacağız." dedi.

Sosyal medya hesabından da hakem kararlarına tepki gösteren Türkoğlu, "Bu bir utançtır! FIBA, gerçekten utanmalısınız. Hakemleriniz takımımın altın madalyasını çaldı. FIBA Avrupa'nın bu yönetimi affedilemez ve bu FIBA için utanç verici." şeklinde konuştu.

TREND HABERLER
Yorumlar 1 yorum
TREND HABERLER