GALATASARAY

Galatasaray'ın 38. başkanı Mustafa Cengiz oldu

Galatasaray'ın Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı'nda gerçekleştirilen oylamada Mustafa Cengiz, rakipleri, Dursun Özbek, Ozan Korkut ve Ali Fatinoğlu'nun geride bırakarak yeniden başkan seçilmeyi başardı.

Galatasaray'ın 38. başkanı Mustafa Cengiz oldu

Galatasaray Kulübü'nün olağan seçimli genel kurulunda Mustafa Cengiz yeniden başkan seçildi.

MUSTAFA CENGİZ FARK ATTI : Seçimde mevcut başkan Mustafa Cengiz, Dursun Özbek, Ozan Korkut ve Ali Fatinoğlu başkanlık için yarıştı. 2525 oya alan Mustafa Cengiz, rakiplerine büyük fark atarak yeniden başkan oldu.

Mustafa Cengiz ve yönetimi önümüzdeki 3 yıl boyunca sarı-kırmızılı ekibi yönetecekler.

Açılan 20 sandık sonunda sonuçlar;

Mustafa Cengiz (GRİ): 2525
Dursun Özbek (SARI): 1361
Ozan Korkut (KIRMIZI): 659
Ali Fatinoğlu (MOR): 207

MUSTAFA CENGİZ'İN LİSTESİ
Asil üyeler: Abdürrahim Albayrak, Yusuf Günay, Murat Ece, Kaan Kançal, Mahmut Recevik, Okan Böke, Dilek Kutlu, Dorukhan Acar, Ömer Cansever, Emre Erdoğan.

Yedek üyeler: Metin Karakaya, Banu Vahapoğlu Akgün, Erol Özmandıracı, Özgür Savaş Özüdoğru, İlber Aydemir.

SANDIK SONUÇLARI:

1. SANDIK SONUCU:
 Mustafa Cengiz: 63
Dursun Özbek: 55
Ozan Korkut: 14
Ali Fatinoğlu: 10

2. SANDIK OY SAYISI
Mustafa Cengiz: 85
Dursun Özbek: 52
Ozan Korkut: 17
Ali Fatinoğlu: 9

3. SANDIK SONUÇLARI
Mustafa Cengiz: 82
Dursun Özbek: 67
Ozan Korkut: 17
Ali Fatinoğlu: 10

4. SANDIK SONUÇLARI
Mustafa Cengiz: 85
Dursun Özbek: 89
Ozan Korkut: 39
Ali Fatinoğlu: 11

5. SANDIK SONUÇLARI
Mustafa Cengiz: 104
Dursun Özbek: 62
Ozan Korkut: 34
Ali Fatinoğlu: 17

6. SANDIK SONUÇLARI
Mustafa Cengiz: 110
Dursun Özbek: 75
Ozan Korkut: 25
Ali Fatinoğlu: 11

7. SANDIK SONUÇLARI
Mustafa Cengiz: 109
Dursun Özbek: 66
Ozan Korkut: 25
Ali Fatinoğlu: 10

8. SANDIK SONUÇLARI
Mustafa Cengiz: 100
Dursun Özbek: 79
Ozan Korkut: 35
Ali Fatinoğlu:12

9. SANDIK SONUÇLARI
Mustafa Cengiz: 158
Dursun Özbek: 48
Ozan Korkut: 37
Ali Fatinoğlu: 13

10. SANDIK SONUÇLARI
Mustafa Cengiz: 141
Dursun Özbek: 64
Ozan Korkut: 42
Ali Fatinoğlu: 12

11. SANDIK SONUÇLARI
Mustafa Cengiz: 164
Dursun Özbek: 72
Ozan Korkut: 37
Ali Fatinoğlu: 14

12. SANDIK SONUÇLARI
Mustafa Cengiz: 201
Dursun Özbek: 54
Ozan Korkut: 43
Ali Fatinoğlu: 10

13. SANDIK SONUÇLARI
Mustafa Cengiz: 174
Dursun Özbek: 54
Ozan Korkut: 44
Ali Fatinoğlu: 8

14. SANDIK SONUÇLARI
Mustafa Cengiz: 184
Dursun Özbek: 60
Ozan Korkut: 38
Ali Fatinoğlu: 10

15. SANDIK SONUÇLARI:
Mustafa Cengiz: 150
Dursun Özbek: 50
Ozan Korkut: 50
Ali Fatinoğlu: 9

16. SANDIK SONUÇLARI:
Mustafa Cengiz: 143
Dursun Özbek: 55
Ozan Korkut: 38
Ali Fatinoğlu: 11

17. SANDIK SONUÇLARI:
Mustafa Cengiz: 124
Dursun Özbek: 61
Ozan Korkut: 25
Ali Fatinoğlu: 9

18. SANDIK SONUÇLARI:
Mustafa Cengiz: 116
Dursun Özbek: 58
Ozan Korkut: 35
Ali Fatinoğlu: 6

19. SANDIK SONUÇLARI:
Mustafa Cengiz: 102
Dursun Özbek: 98
Ozan Korkut: 30
Ali Fatinoğlu: 8

20. SANDIK SONUÇLARI:
Mustafa Cengiz: 120
Dursun Özbek: 132
Ozan Korkut: 27
Ali Fatinoğlu: 7

Metin Aslan, Genel Kurul Divan Başkanı seçildi : Metin Aslan, oy birliğiyle Galatasaray'da Genel Kurul Divan Başkanı olarak seçildi.

Başkan adayları oy kullanımının başlamasından önce konuşmalarını gerçekleştirdi…

Özbek: G.Saray'da seçimler bir festival bir bayram : Genel Kurul'da söz alan adaylardan Dursun Özbek şöyle konuştu: "Değerli G.Saraylılar bir seçim günü daha buradayız. G.Saray'da seçimler bir festival, bir bayram. Bu seçim çok önemli. Adayların, fikirlerin, projelerin çokluğu G.Saray için çok güzel. Galatasaray'ı üreten bir G.Saray yapmak istiyoruz. Üreten G.Saray'ı nasıl planladığımızı sizlere açıklamaya çalıştık. Süremiz kısaydı. Bazı eksiklerimiz olmuştur. Hazırladığımız projeler G.Saray'ın geleceği için çok önemli. Üreterek başarıyı yakalamak istiyoruz. Sportif başarıyı da yakalamak istiyoruz. Ne kadar üretirsiniz üretin, bütünlüğünüzü, birliğinizi koruyamazsınız bunların hepsi boşa gider. Birliğin ve bütünlüğün de sağlanması lazım. Seçimin huzur içinde sonuçlanmasını diliyorum. Her şey Galatasaray için. Yaşasın G.Saray."

Cengiz: Özgür karar ve kanaat sizin : Mustafa Cengiz ise çok kısa konuştu: "Ben oy verecek ve vermeyecek tüm G.Saraylılara teşekkür ediyorum. Özgür karar ve kanaat sizin."
 
Fatinoğlu: Müzemizdeki tek eksik kupanın bize nasip olmasını istiyoruz : Ali Fatinoğlu ise üyelere şöyle hitap etti: "Müzemizdeki tek eksik kupanın bize nasip olmasını çok istiyoruz. Yönetimimizde 11 kadın üye kadın oldukları için değil Galatasaray'a faydalı olacakları için yanımızda. Galatasaray'a faydalı bir seçim olmasını istiyorum" 
 
Korkut: Katılımcı yönetim anlayışı ile G.Saray'ı yöneteceğiz : 
Ozan Korkut da "Ekip ve katılımcı yönetim anlayışı ile G.Saray'ı yöneteceğiz. Bizi biz yapan değerleri yıpratmamak için elimizden geleni yaptık. Boş vaatlere girmeden sadece doğruları söyledik. Kırıcı söylemlerden uzak durduk. 24 yıl G.Saray tecrübesi olan ekibimiz var. G.Saray Lisesi'nde okumuş, G.Saray'da basketbol oynamış bir kardeşinizim. G.Sarayımızın mazisi, gençlerimizin başarısı ve bizlere yaşattığı gururlarla doludur. Kendisini vatan uğruna feda etmiş gençler de vardır. Geçmişe sahip çıktığımızı göstereceğiz. Galatasaray'da verilen söz tutulur. G.Saray, G.Saraylılarındır asla satılamaz. Seçimin hayırlı olmasını dilerim" açıklamasını yaptı. 

Mustafa Cengiz Kimdir? : 1949 yılında Gaziantep'in Nizip ilçesinde dünyaya gelen Mustafa Cengiz, ilk ve ortaöğretimini Nizip’te almasının yanı sıra, lise öğrenimini Gaziantep Lisesi’nde tamamladı. Üniversite yaşantısında ise Ankara Siyasal Bilgiler Fakültesini bitirdi. Ülkenin tarımsal modernizasyonunda kilit faktör olması amacıyla kurulan 40 bin tarımsal köy kalkınma kooperatifi Merkez Birliği (Köy-Koop) kuruluş ve özellikle dış ticaret oluşumunda kurucu uzman olarak çalıştı. Daha sonra eski Yerel Yönetim sonra İçişleri Bakanlığı vesayetindeki 670 Belediye’nin merkez iktisadi kuruluşu TANSA (Tanzim Satışlar) ilk ve son Genel Müdürü olarak, o dönem 3 hükümetle çalıştı. İktisadi hayata Belediyelerin kamu yararına olumlu ürün ve fiyat düzenlemesi olarak kurulan TANSA da 28 yaşında ülkenin o dönem Kamudaki en genç genel müdürü oldu. 12 Eylül Darbesi sonrası kamu’dan ayrılarak, özel sektörde dış ticaret alanında Arapça da öğrendiği orta-doğu’da yoğun olarak çalıştı. 1990 yılından bu yana petrol, akaryakıt sektöründe kendi şirketleri ile faaliyet göstermektedir.

Petrol sektöründe TABGİS (Türkiye Akaryakıt Bayiileri ve Gaz İşverenler Sendikası) Genel Başkanlığı ve İTO Petrol meslek komitelerinde sektör temsilciliği yapmıştır. Galatasaray Spor Kulübü Tüzük Tadil Komisyonu üyesi olarak, tüzüğünün günün koşullarına uyum düzenlemesinde Galatasaray Divanı tarafından görevlendirilmiş ve komisyon olarak Tüzük tadil çalışmalarında bulunmaya devam etmekte olan Mustafa Cengiz ileri düzeyde İngilizce, Fransızca ve Arapça bilmektedir.

TREND HABERLER
Yorumlar
TREND HABERLER