GALATASARAY

Galatasaray'da 10 numara krizi!

Galatasaray, Faslı yıldız Belhanda'ya 10 numaralı formayı vermek için Sneijder'in gitmesini bekliyor. Hollandalı takımda kalırsa forma krizi çıkabilir.

Galatasaray'da 10 numara krizi!

Younes Belhanda'nın ise forma numarası henüz açıklanmadı. Bu durumun nedeni ise belli oldu.

Yönetimin, takımın yeni maestrosu olacak Faslı yıldıza 10 numaralı formayı vermek istediği bunun için de Wesley Sneijder'in takımdan ayrılmasının beklendiği ifade ediliyor.

Belhanda, üstün yeteneğine rağmen kariyerinde 10 numarayı sadece iki sezon giydi. Yıldız isim, futbola başladığı Montpellier'de iki sezon 29 numara ile oynadı. Dinamo Kiev'e gitmeden önceki iki sezonda ise 10 numarayı taşıdı. Kiev'de 10 numara Yarmolenko'nun olduğu için 90 numara ile görev yapan Younes, kiralık gittiği Schalke'de 11'i geçen sezon ise Nice'te 5 numaralı formayı giydi.

HAVALI DEĞİL SAYGILI

Öte yandan Belhanda takım içinde beklenenden daha sıcak karşılandı. Bunun nedeni ise Faslı oyuncunun uyumlu tavırları. 5 vakit namazını aksatmayan, arkadaşlarına saygıda kusur etmeyen yıldız, sürekli öğrenmek isteyen yapısıyla kısa sürede sempati toplamış durumda. Sneijder ise kariyeri nedeniyle kendisini daha üst bir konumda tutuyordu.

"BELHANDA ALEX'İN HIZLISI"

Belhanda'nın Montpellier'de oynarken oda arkadaşlığını yapan Hasan Kabze'den Faslı yıldıza övgü geldi. Kabze, "Belhandatekniği kuvvetli, komple bir oyuncu. Alex'ten hızlı. Çok daha genç ve diri. Adam geçebilen, yeri geldiğinde iyi şutlar atan bir isim. Saha dışında da iyi bir çocuktur" diye konuştu.

G.SARAY EN AZ 4 İSTİYOR

Wesley Sneijder'in kontratındaki serbest kalma bedeli: 7.5 milyon euro. Galatasaray'ın bu rakamı 4-5 milyon euro'ya kadar düşürmeye razı olduğu belirtiliyor. Ancak Guido Albers'in bu paraya bile itiraz ettiği öğrenildi. Hollandalı menajerin, Cimbom'dan yılda 4.5 milyon euro kazanan Sneijder'in yeni takımında da buna yakın bir ücret alması halinde ayrılmaya razı olacağını, bu parayı verecek kulübün ise yüksek bir bonservis ödemeye yanaşmayacağını söylediği ifade ediliyor. Albers'in bonservisi bedelsiz almaya çalıştığı, yönetimin ise 'Ne koparırsak kârdır' fikriyle hareket edeceği bildirildi.

Galatasaray 4. transferini gerçekleştirdi

SNEİJDER ZİRVESİ BUGÜN

Wesley Sneijder'in Galatasaray'daki geleceği bugün belli olacak. Büyük zirvenin Türk Telekom Stadı'ndaki kulüp merkezinde yapılması bekleniyor. Toplantıya başkan Dursun Özbek'in de katılacağı ifade ediliyor. Futbol direktörü Cenk Ergün'ün de hazır bulunacağı görüşmede Sneijder adına menajeri Guido Albers yer alacak. Toplantıda taraflar ayrılık şartlarını masaya yatıracak. Albers'in Sneijder'e olan teklifleri de yönetime sunması bekleniyor..

Yorumlar