GALATASARAY

Galatasaray şampiyon olursa 31.5 milyon TL ödeyecek

Galatasaray mutlu sona ulaşırsa en az 400 milyon TL kazanacak. ama şampiyonluk halinde kazanacağı paranın 31 milyon TL’den fazla bir bölümünü ‘bonus’ olarak 5 kulübe dağıtacak.

Galatasaray şampiyon olursa 31.5 milyon TL ödeyecek

Galatasaray mutlu sona ulaşırsa en az 400 milyon TL kazanacak ve bazı oyuncuların sözleşmelerinde yer alan ‘şampiyon olunursa eski kulübüne bonus ödenir’ maddesi devreye girecek.. Galatasaray şampiyon olursa 31.5 milyon TL ödeyecek..

SATIŞLAR OLUMLU ETKİLENECEK

Türkiye Ligi şampiyonu olarak direkt olarak Şampiyonlar Ligi gruplarında mücadele edecek olan Galatasaray, katılım payı olarak 110 milyon TL, yayın havuzundan ise 100 milyon TL gelir elde edecek. TFF’den gelecek 189.5 milyon TL ile birlikte sarı kırmızılı kulübün kasasına en az 399.5 milyon TL para girişi garantilenmiş olacak. Şampiyonluk coşkusuyla birlikte patlama yapması beklenen GS Store satışları ve diğer gelirlerle birlikte kulüp, yaklaşık 450 milyon TL para kazanma imkanına sahip olacak.

DİAGNE İÇİN 3 MİLYON EURO

Sarı kırmızılılar, kadroda bulunan Mbaye Diagne, Sofiane Feghouli, Fernando, Younes Belhanda ve Mariano’nun eski kulüpleriyle yaptığı sözleşmelere çeşitli miktarlarda şampiyonluk bonusları koymuştu. Buna göre Diagne için Kasımpaşa’ya 3 milyon Euro, Feghouli için West Ham’a 200 bin dolar, Belhanda için Dinamo Kiev’e 500 bin Euro, Fernando için Manchester City’ye 500 bin Euro ve Mariano için Sevilla’ya 250 bin Euro ödeyecek. Bu rakamların TL olarak karşılığı ise 31.2 milyonu aşıyor.

Yorumlar