GALATASARAY

Galatasaray Kulübü VAR kayıtları ile ilgili talebini yeniledi

Galatasaray Kulübü daha önce VAR kayıtlarının açıklanması üzerine bir talepte bulundu. Galatasaray'ın bu talebinin sonuçsuz kalması üzerine yeniden aynı talepte bulunduğu öğrenildi.

Galatasaray Kulübü VAR kayıtları ile ilgili talebini yeniledi

Galatasaray Kulübü'nün internet sitesinde yer alan açıklamada, VAR kayıtlarının yayınlanamayacağına dair çeşitli mecralarda iddia, yorum ve haberlere yer verildiği hatırlatılarak, Uluslararası Futbol Birliği Kurulunun (IFAB), kayıtların duyurulabileceği yönünde kulübe gelen yanıt paylaşıldı.

Kulüp tarafından yapılan açıklamada "Ekte, IFAB'ın kulübümüze verdiği resmi yanıta binaen, VAR kayıtlarının ilgili organizatör (TFF) tarafından yayınlanabileceğine dair belgeyi sunuyoruz. Kaldı ki eğitim amacının dışında VAR konuşmaları Hollanda, İspanya ve Avustralya liglerinde yayınlanmıştır. TFF'yi, VAR kayıtlarını kamuoyuna açıklamaya bir kez daha davet ediyoruz. Galatasaray Kulübü; TFF, MHK, UEFA ve IFAB nezdinde hakkını aramak için her türlü girişime devam etmektedir." şeklinde ifadelere yer aldı.

Ayrıca Uluslararası Futbol Birliği Kurulunun (IFAB) gönderilen "Sayın Mustafa Cengiz, 23 Ocak 2019 tarihli talebinize verdiğimiz yanıta istinaden belirtmek isteriz ki, maç yetkilileri, saha görevlileri ve VAR görevlileri arasındaki iletişime ait kayıtların yayınlanması konusu, Uluslararası Futbol Birliği Kurulunun değil, ilgili müsabaka organizatörünün yetkisi dahilindedir. Dikkatiniz ve anlayışınız için teşekkür ederiz." yanıtı da paylaşıldı.

Yorumlar