BASKETBOL

FETÖ hain planlarına yıldız isimleri de alet etmiş!

FETÖ hain planlarına, bir zamanlar Türkiye'de forma giymiş Brezilyalı futbolcu ve teknik adamları da alet ettiği ortaya çıktı.

FETÖ hain planlarına yıldız isimleri de alet etmiş!

Türkiye karşıtı propagandalarını Brezilya’da da yürüten FETÖ’nün, Alex, Aurelio ve teknik direktör Zico’ya ödüller vererek Brezilya medyasında adını duyurmaya çalıştığı ortaya çıktı.

FETÖ'nün, Türkiye Cumhuriyeti'ni yıkma planlarına, Brezilya'da bir zamanlar Türkiye'de forma giymiş Brezilyalı futbolcu ve teknik adamları alet ettiği ortaya çıktı.

Brezilya'da üç şehirde kurulan ve FETÖ propagandası yapan Türkiye-Brezilya Kültür Merkezi'nin başkanı Mustafa Göktepe'nin çeşitli vesilelerle düzenlediği organizasyonlarda Fenerbahçe'nin eski kaptanı Alex de Souza, Mehmet Aurelio ve teknik direktör Zico'ya ödüller vererek Brezilya medyasında adını duyurmaya çalıştığı ortaya çıktı.

zico

İFTİRA, YALAN NE ARARSAN VAR

Fotomaç'ın haberine göre; Faaliyetlerine beş yıl önce başlayan Sao Paulo, Brasilia ve Rio de Janeiro şehirlerinde şube açan Türkiye-Brezilya Kültür Merkezi, FETÖ'nün ABD'deki karanlık yüzü Enes Kanter'i de geçen yaz Brezilya'ya davet edip organizasyonlar düzenledi.

Türkiye Cumhuriyeti aleyhine kara propaganda yapan iftira ve yalanlarla dolu yazılara yer verilen Türkiye-Brezilya Kültür Merkezi'nin resmi internet sitesinde FETÖ yapılanmasından ise övgüyle bahsedildi. Karanlık yapının 15 Temmuz darbe girişiminden iki hafta sonra Sao Paulo Meclisi'nde düzenlediği törende Fenerbahçe'nin eski hocası Zico'ya ödül verdiği sitedeki fotoğraflarla belgelendi.

HAİN ENES DE TÖRENDE

Zaman zaman ödül törenleri düzenleyerek taraftar toplamaya çalışan Türkiye-Brezilya Kültür Merkezi isimli FETÖ uzantısı, ihanetin NBA'deki yüzü Enes Kanter'i de bu törenlerde kullandı.

TREND HABERLER
Yorumlar
TREND HABERLER