FENERBAHÇE

Fenerbahçe'nin olay transferindeki gerçek

Brezilyalı 10 numarayı Gremio’da oynarken gözüne kestiren sarı-lacivertliler, FFP nedeniyle işi bitiremedi. Zenit gözden çıkarınca devreye girildi ve transfer bu kez gerçekleşti.

Fenerbahçe'nin olay transferindeki gerçek

Transferi olay yaratan Giuliano'nun Fenerbahçe'ye gelişi aslında bir yıl gecikmeli olmuş.

Sözcü'nün haberine göre; Sarı-lacivertliler, Brezilyalı futbolcuyu Gremio'da oynarken gözüne kestirdi. Brezilya'yı tarayan Fenerbahçe ‘scout'ları, Giuliano'yu çok beğendi ve transfer etmek için düğmeye bastı. Fakat finansal fair-play nedeniyle Fenerbahçe'nin teklifi kabul edilmedi, oyuncu 7 milyon Euro'ya Zenit'e gitti.

Rusya'daki ilk sezonunda yeniden Brezilya Milli Takımı'na seçilen Giuliano, yeni hocası Roberto Mancini'nin sistemine uymayınca Kanarya devreye girip işi bitirdi.

Rıdvan Dilmen Galatasaray - Kayserispor maçı için neler dedi?

REST ÇEKTİ, OYUNU BOZDU

Giuliano’nun Trabzonspor'a karşı tavrı da takdir topladı. Bordo-mavililer, Zenit'e 10 milyon Euro, sambacıya da yıllık 4 milyon Euro ve 2 milyon Euro imza parası teklif etti. Ruslar, teklifi kabul ederken Giuliano, “Fenerbahçe olmazsa Zenit'e dönerim. Ben milli bir oyuncuyum, Trabzonspor'a gitmeyeceğim” diyerek Zenit'i ikna etti.

DEĞERİNİ KATLAYACAK

Fenerbahçe yönetimi, Zenit'in 20 milyon Euro serbest kalma bedeli belirlediği Giuliano'yu ucuza aldıklarına inanıyor. Trabzon'un devreye girmesiyle 7 milyon Euro'luk bedeli peşin ödemek zorunda kalan yöneticiler, “Giuliano, Dünya Kupası'nda oynayınca değerini katlayacak. Biz de kârla satabiliriz” görüşünde.

TREND HABERLER
Yorumlar
TREND HABERLER