FENERBAHÇE

Fenerbahçe'den ara transfer döneminin bitiş saatine tepki

Ara transfer döneminin bitişi için geri sayım başladı. Fenerbahçe Kulübü TFF'nin belirttiği ara transfer döneminin bitiş saatine yaptığı açıklama ile tepki gösterdi.

Fenerbahçe'den ara transfer döneminin bitiş saatine tepki

Süper Lig'de ara transfer döneminin bitimi için geri sayım başladı. Ara transfer döneminde bazı kulüpler yaptığı transferlerle mutlu olurken bazı kulüpler de hiç memnun kalmadı. Memnun olmayan kulüplerden bir tanesi Fenerbahçe! 

Fenerbahçe Kulübü, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF)'nin belirttiği ara transfer döneminin bitiş saatine tepki gösterdi. Sarı lacivertli kulüp yaptığı açıklamada "Kulübümüz geçtiğimiz günlerde TFF Yönetim Kurulu tarafından bildirilen ve transferlerin Kulüp Lisans Kuruluna transferin son günü saat 18.00'e kadar onay için sunulmasını öngören talimat hükmüne karşı tahkim yoluna başvurmuştur. Tüm futbol camiasının da malumu olduğu ve hatta her sezon televizyon yayınlarına da yansıdığı üzere, transferler bazen son 1 saat hatta son 1 dakika içinde dahi belli gelişmelere bağlı olarak gerçekleşebilmektedir. Bazen dünyanın başka bir ucundaki bir kulübün transferde yaptığı bir hamle, ülkemize kadar uzanan transferler zincirine yol açabilmektedir. Kaldı ki ülkeler arası saat farkı ile özellikle Avrupa ligleriyle aramızda 2 saat fark olduğunu da hesaba kattığınızda Türkiye'de transferin hemen hemen saat 16.00 itibarıyla sona ermesi sonucuyla karşılaşılmaktadır." ifadelerini kullandı.

Ayrıca kulüp "Transfer süreçlerinin dinamik doğası itibarıyla kaçınılmaz olan bu gerçekler görmezden gelinerek yapılan talimat değişikliği, bizlere bir kez daha futbolun kendi ihtiyaçlarına, doğasına ve gerçeklerine uzak bir anlayışla yönetildiğini göstermektedir. Kulüp Lisans Kurulunun, futbol dünyasının gerçeklerine uyum sağlamasını beklediğimizi ısrarla dile getirmemize rağmen, kulüplerin diğer tüm ülkelerin aksine, rutin iş mesaisi saatlerine uymak zorunda bırakıldığını ve bu durumu Tahkim Kurulunun olumsuz kararıyla bir kez daha kabul etmek zorunda kaldığımızı, başvurumuzun sadece bu hususa ilişkin olduğunun da altını çizerek belirtmek isteriz." cümleleriyle de tepkisini ortaya koydu.

Yorumlar 2 yorum